Загалом вартість навчання в українських навчальних закладах практично не змінилась, але не подорожчало.У деяких вишах воно навіть подешевшало.
Така стабільність виникла внаслідок низької інфляції та прагненням вишів привабити студентів.
"Економічних підстав для підвищення цін цього року немає. Та й ректори розуміють, що висока ціна навряд чи приверне велику кількість абітурієнтів", - повідомив заступник першого проректора КПІ Володимир Тимофєєв.
Проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, повідомив, що ціни у виші залишаться такими ж як минулого року. Найдорожчими і найпопулярнішими факультетами вже традиційно є "Міжнародні відносини" і "Право" (30 тисяч гривень на рік для бакалаврів). Факультети іноземних мов та журналістики коштують 25 тисяч гривень на рік, а за навчання на спеціальності "Міжнародна економіка" потрібно заплатити 23 тисячі гривень. Дешевими є факультети туризму (20 тисяч гривень на рік) комп'ютерної та програмної інженерії (18 тисяч гривень на рік). Найдешевше отримати диплом педагога чи фахівця з природничих наук - 15 тисяч гривень.
Керівники інших вузів говорять, що багато чого залежить від держзамовлення Міносвіти, який цього року здійснюється на підставі конкурсу з урахуванням профільності ВНЗ і регіонального підходу. "Поведінка МОН може бути повністю непередбачуваним - говорить ректор Національного університету "Києво-Могилянська академія Сергій Квіт". - Наприклад, два роки тому Могилянська школа журналістики була повністю позбавлена держзамовлення. Тенденція до зниження цін є і у нас, тому що ми хочемо мати кращих абітурієнтів, і не всі з них можуть платити за навчання.
"Ціни на контрактне навчання в українських вузах в 2013 році варіюються від 3 тисяч 550 гривень до 30 тисяч гривень на рік для майбутніх бакалаврів. Фахівцям або магістрам рік навчання обійдеться на 1000 - 3 тисячі гривень дорожче, ніж бакалаврам.