Президент США Дональд Трамп оголосив про тарифи в розмірі 25% на весь імпорт автомобілів та їх комплектуючих, і вони набудуть чинності з квітня та травня 2025 року. Лідери іноземних держав різко розкритикували це рішення.
Новий крок у торговельній війні засудили насамперед ті, прибутки чиїх держав найбільше постраждають від американських мит. Те, що Трамп назвав "грандіозним зростанням" автомобільної промисловості США в майбутньому, може, на думку багатьох, спричинити зупинку частини американського автовиробництва, зростання цін і погіршення відносин із союзниками.
Канада
Прем'єр-міністр країни Марк Карні заявив, що нові тарифи є "прямою атакою" в порушення угоди між США, Мексикою та Канадою. Тепер Оттава розгляне свої варіанти відповіді, включаючи можливі тарифи проти США.
Комітет кабінету міністрів Канади з канадсько-американських відносин вранці 27 березня скликав засідання для обговорення цих варіантів.
Мексика
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум заявила, що 3 квітня запропонує "комплексну відповідь" Сполученим Штатам. Водночас вона дала зрозуміти, що її уряд за лаштунками працює над скасуванням або зниженням мит на деякі автомобілі й запчастини, зібрані в Мексиці.
Японія
Прем'єр-міністр Сігер Ісіба заявив, що Токіо розгляне "всі варіанти" для відповіді на американські тарифи.
"Ми наполегливо просимо, щоб ці 25% не застосовувалися до Японії. Японія інвестує в США, створюючи робочі місця й виплачуючи найвищі зарплати", – заявив він.
Південна Корея
Очікується, що південнокорейські автомобільні компанії зазнають значних труднощів через рішення США, і це визнав міністр торгівлі країни Ан Дук-Гін. Він провів екстрену нараду з представниками автомобільних компаній, галузевих асоціацій і науково-дослідних інститутів, щоб обговорити ситуацію.
25 березня, за день до оголошення Трампом мит, Hyundai взяла на себе зобов'язання інвестувати 21 млрд доларів у США протягом наступних трьох років. Інвестиції будуть спрямовані на розширення виробничих можливостей.
Європейська Комісія
Президентка ЄК Урсула фон дер Ляйєн заявила, що тарифи нашкодять насамперед американцям, і поки що не обіцяла жодних заходів у відповідь.
Раніше Євросоюз оголосив про тарифи у відповідь на мита США на сталь і алюміній, введені цього місяця, але відклав їх у надії на досягнення угоди шляхом переговорів.
Китай
Автопромисловість КНР значною мірою ізольована від цього тарифного "удару". Раніше адміністрація Джо Байдена збільшила тарифи на китайські електромобілі до 100%, що фактично закрило ним доступ на американський ринок. Та незважаючи на це, представник міністерства закордонних справ Китаю Го Цзякунь звинуватив Сполучені Штати в порушенні правил Світової організації торгівлі.
Велика Британія
Сполучене Королівство не планує неминучих мит у відповідь, заявила канцлерка казначейства Рейчел Рівз.
Штати є для Британії другим за величиною ринком експорту авто (після Європейського союзу), згідно з даними Товариства виробників і продавців автомобілів.