В Україні до 1 липня податківці розішлють квитанції для сплати податку на нерухомість. Його мають заплатити власники великих квартир та будинків. При цьому "великими" вважаються квартири площею від 60 квадратів (з розрахунку на одного власника).
Про це повідомляє пресслужба Головного управління Державної податкової служби в одній з областей. Платити треба за "зайві" квадрати, тобто за різницю між нормою та фактичною площею житла. Норма житла становить:
для квартир (незалежно від кількості) – 60 квадратів;
для будинків – 120 квадратів;
якщо є будинок та квартира – 180 квадратів.
"Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та відповідні платіжні реквізити, визначені в абзаці першому п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, що надсилаються платнику податку, повинні містити щодо кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, зокрема, але не виключно, інформацію про адресу місцезнаходження об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості, його площу, ставки та надані фізичним особам пільги зі сплати податку", – йдеться в повідомленні.
Місцеві ради мають повноваження переглядати розмір податку і навіть норму щодо нерухомості. У Податковому кодексі встановлено обмеження: не можна вимагати податок за квартиру до 60 квадратів та будинок до 120 квадратів, при тому за кожен "зайвий квадрат" максимальна ставка податку не може бути вищою за 1,5% мінімалки.
У 2025-му українці платитимуть податок на нерухомість за 2024-й. Станом на 1 січня 2024-го мінімалка була на рівні 7100 грн, тож максимальна ставка податку – 106,5 грн за кожен "зайвий квадрат".
Наприклад, якщо ви маєте у власності квартиру площею 100 квадратів, то вам доведеться платити за площу до 40 квадратів. При цьому максимально ви заплатите 4260 грн. Однак сума також залежатиме і від того, яке рішення щодо розміру податку ухвалила місцева влада.