Тотальна торговельна війна, яку президент Сполучених Штатів веде зі світом, має негативні наслідки для економік всіх країн, у тому числі для американської. Проте європейські виробники у Китаї або вже відчувають, або незабаром відчують позитивний вплив від торговельної війни США та КНР. Справа у тому, що підвищені китайські мита роблять американський імпорт менш конкурентоспроможним.
Про це йдеться у матеріалі Financial Times. Видання посилається на дослідження Торгово-промислової палати ЄС у Китаї.
Зазначається, що у європейських виробників у КНР наразі є можливість зайняти ту частку ринку, яку втратили американські фірми. І європейці вже користуються слушною нагодою.
Так, вже 19% європейських компаній у КНР отримують більше замовлень від китайських (або іноземних) клієнтів у Китаї; ще 36% поки не мають прямої вигоди, але очікують її – "саме завдяки торговельній війні". Це – дані опитування ТПП ЄС у КНР, яке було проведене минулого місяця.
"Ми маємо багато прикладів, коли європейські компанії конкурують з американськими, особливо у сфері імпорту з США. Американські постачання скорочуються, а Китай шукає альтернативи серед неамериканських резидентів. Це може стати перевагою для європейських компаній", – зазначив президент Європейської ТПП Єнс Ескелунд.
Проте це не означає реального або вимірюваного чистого прибутку для бізнесу з ЄС, зауважив він. Загальне економічне уповільнення та невизначеність негативно впливають на прибутковість та інвестиційні плани.
Хоча саме Китай вважається світовим лідером з експорту, але іноземні компанії, у тому числі американські, все ще відіграють важливу роль у обороті експорту, особливо в постачанні високотехнологічного обладнання та промислових компонентів.
Такі іноземні компанії формують близько 30% вартості зовнішньої торгівлі Китаю, використовуючи імпортні складові для виробництва товарів як для внутрішнього ринку, так і на експорт.