Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

За розпорядженням Яценюка підвищити соцвиплати піде збільшення податків

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: Яценюк, податки

    Днями Яценюк анонсував індексацію всіх соціальних виплат для населення. Він повідомив, що зустрівся з президентом, і під час бесіди було прийнято рішення про те, що зарплати, допомоги і пенсії необхідно підвищити не в грудні, як вимагає законодавство, а набагато раніше. В результаті Порошенко і Яценюк зійшлися на думці, що з-за високої інфляції в Україні потрібно терміново проіндексувати всі виплати на 13 відсотків. Яценюк розпорядився, щоб з держбюджету на ці цілі виділили не менше десяти мільярдів.

    5668_yacenyuk.jpg (33.13 Kb)

    У нового розпорядження всього один "плюс" - незаможні українці будуть отримувати трохи більше, ніж раніше, проте недоліків у цього нововведення експерти нарахували безліч. По-перше, 13-відсоткове збільшення виплат практично ніяк не позначиться на рівні життя населення: з урахуванням темпів зростання інфляції за рік (більше 60 відсотків), підвищення виплат на 50-160 гривень – це лише крапля в морі. Крім того, на виплати в поточному році уряд знайде гроші в бюджеті, але не зрозуміло, де їх брати з початку 2016 року, коли бюджет буде урізаний, і тільки на субсидування планується виділяти десятки мільярдів. Фахівці не виключають, що Яценюк може вдатися до підвищення податків, щоб поповнити бюджет.

    У перший день осені розміри всіх соціальних виплат будуть збільшені. Зокрема, підвищать допомогу матерям-одиначкам, інвалідам, відбудеться індексація стипендій та мінімальних пенсій, а також заробітної плати. На ці цілі необхідно надати з бюджету не менше десяти мільярдів. Збільшені виплати будуть отримувати сім з половиною мільйонів пенсіонерів, три мільйони громадян, які працюють у бюджетній сфері, а також півтора мільйона українців, яким покладено допомоги та стипендії. Щоправда, ці зміни ще не набрали чинності, і їх повинні прийняти у Верховній Раді. За твердженням Яценюка, це відбудеться в найближчі дні.

    Яценюк пояснив, чому підвищення виплат вирішили перенести на більш ранні терміни. За його словами, це рішення прийшло після договору про реструктуризацію зовнішнього боргу України. Однак експерти не впевнені, що таким вчинком Яценюк вирішив покращити життя громадян. Вони запевняють, що десять мільярдів для бюджету – це дрібниці, а рішення Яценюка більше має політичне підґрунтя. Ніхто не вірить у те, що економічна ситуація починає поліпшуватися. Ні в одній країні світу, ні разу не підвищували соціальні виплати в той момент, коли держава була близька до дефолту. Так не може бути – списали частину боргів, і керівництво тут же почав роздавати гроші з бюджету направо і наліво. Прем'єр-міністр у відповідь заявляє, що йому рейтинг не потрібний, і, взагалі, Народний фронт не збирається брати участь у виборах.

    На думку експертів, проіндексувати виплати уряд міг кілька місяців тому, і гроші на ці цілі в бюджеті були. Тепер, коли курс гривні стабілізувався, підвищення виплат може призвести до негативних наслідків. Не виключено, що підвищення вплине на зростання інфляції – якби виплати проіндексували раніше, коли ціни піднімалися мало не кожен день, така дія залишилося б "непоміченим". Втім, найближчим часом підвищення зарплат і пенсій ніяк не позначиться на інфляції. Експерти попереджають про інше: в цьому році уряду вдасться зробити усі виплати, знайшовши гроші в бюджеті, але вже наступного року можуть виникнути серйозні проблеми. Поки невідомо, як будуть надходити гроші в бюджет, і чи зможе влада впоратися з фінансуванням всіх виплат.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Як повідомила Яресько, індексація соціальних виплат була повністю узгоджена з МВФ, і вона не представляє ніяких ризиків для держави. За словами Яресько, і в Кабміні, і в МВФ серйозно підійшли до питань відновлення економічної стабільності, а також все прорахували, тому хвилюватися немає причин. А от експерти іншої думки: вони впевнені, що в 2016 році ситуація ускладниться, і в Україні буде спостерігатися дефіцит бюджету, з-за чого громадян очікує підвищення податків. Найбільш оптимістичні прогнози просувають в уряді: нібито після підвищення зарплат, допомог і пенсій всі українці ринуться в магазини, і в країні буде спостерігатися збільшення попиту на товари першої необхідності, завдяки чому економіка почне швидко розвиватися.

    Це досить дивний прогноз, враховуючи, що виплати збільшаться всього на кілька десятків гривень, і навряд чи українці зможуть розбагатіти після отримання пенсій в розмірі 1 300 гривень. Експерти сумніваються, що вони побіжать в магазини закуповувати м'ясо та делікатеси, оскільки зростання інфляції досяг 60 відсотків. Якби збільшили виплати не на 13, а хоча б на 50 відсотків, тоді можна було б говорити про зростання економіки та добробут громадян.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми