Зміни до податкового кодексу мають полегшити життя не лише дрібному бізнесу, але й пересічним українцям, які заробляють орендою квартир або дрібними побутовими послугами.
Про це повідомила юрист ЮК "Алексєєв, Боярчуков і партнери" Юлія Лец.
За її словами, серед змін, що підтверджують це, — запровадження нової системи оподаткування доходів від здійснення дрібної індивідуальної діяльності, податкових канікул на п'ять років для новоствореного малого бізнесу, права на амортизацію основних засобів, що використовуються у господарській діяльності, запровадження прозорого відшкодування ПДВ за допомогою єдиного реєстру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В які банки несуть свої заощадження українці
"Для фізичних осіб основним нововведенням є нова система оподаткування доходів від здійснення дрібної індивідуальної діяльності. Суб'єктами такої діяльності можуть бути фізичні особи, не зареєстровані як підприємці, і без права найму інших осіб. "Дрібна індивідуальна діяльність" включає роздрібну торгівлю, надання побутових послуг населенню і традиційні народні промисли (перелік встановлюється місцевою радою) за обсягом річного доходу до 250 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року (у 2016 році це 344,5 тис. грн). Формою реєстрації для таких "діячів" буде виключно заява, подана до органів місцевого самоврядування (сільрада, міськрада тощо). Розмір податку — фіксований розмір ПДФО на місяць у розмірі 10% від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового року (у 2016 році — 137,8 грн з розрахунку на місяць)", — зазначила Лец