Міністерство фінансів підтримує запропоновані парламентським комітетом з питань податкової та митної політики зміни до Податкового кодексу про особливий режим оподаткування на окупованій території або лінії зіткнення в Донецькій і Луганській областях.
Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк у Верховній Раді.
«Моя позиція була щодо десятої правки (щодо відновлення повноважень податкової міліції), а не дев`ятої (про особливий режим оподаткування та звітності для платників податків на окупованій території або лінії зіткнення), і ви це дуже добре знаєте», - сказав міністр, спростовуючи звинувачення в тому, що Мінфін виступав проти дев`ятої поправки, як і проти десятої поправки про поновлення повноважень податкової міліції.
«Дев`ята правка була поставлена на голосування Верховної Ради і не була підтримана. Моя позиція – 9 поправку треба було підтримувати», - додав Данилюк.
За його словами, зараз це питання потрібно врегулювати. «Якщо необхідний подібний законопроект, найближчим часом подамо», - резюмував міністр.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ахметов перестає торгувати з Росією на користь Європи
Вчора, 23 лютого, Верховна Рада не підтримала дев`яту поправку до змін у Податковий кодекс «Щодо оподаткування спадщини», запропоновану парламентським Комітетом з питань податкової та митної політики, також, як і десяту поправку про відновлення повноважень податкової міліції.
Суть дев`ятої поправки в особливому режимі оподаткування та звітності для платників податків, місцезнаходження яких на 14 квітня 2014 року на окупованій території або лінії зіткнення в Донецькій і Луганській областях, і які станом на 1 січня 2017 року не змінили своє місцезнаходження. Зокрема, поправка передбачає припинення нарахування штрафних санкцій або пені за несвоєчасне погашення певних (станом на 14 квітня 2014 року) грошових зобов`язань, щодо яких зупинено стягнення.
Також поправка передбачала пільги з податку на нерухомість, плати за землю та єдиного податку, при цьому нараховані і сплачені за період проведення антитерористичної операції суми пропонувалося вважати надмірно сплаченими грошовими зобов`язаннями. Крім того, пропонувалося заборонити платникам податків, що виробляють алкогольні напої та тютюнові вироби на зазначених територіях, замовляти марки акцизного податку і ввозити на іншу територію свою продукцію.