Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Купувати нерухомість стало небезпечніше

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: нерухомість

    Верховний суд надав нову можливість оскаржити угоду з купівлі-продажу будь-якого добра за умови, якщо на нього було накладено обтяження щодо судового процесу.

    1160_630_360_1467359772-76.jpg (47.89 Kb)

    Відповідний висновок він видав у своїй правовій позиції, розглядаючи справу №6-2552цс16.

    «Згідно з документом, угода з купівлі-продажу майна має бути визнана недійсною, якщо це майно на момент переоформлення права власності було заборонено відчужувати, зокрема, щодо визначення суду про забезпечення позову. І головне — навіть якщо у відповідному державному реєстрі не було запису про заборону відчуження майна, а продавець знав або міг знати про таке обтяження, то незважаючи на відсутність такого запису в реєстрі угода все одно визнається незаконною. Покупець такого майна залишається ні з чим і в подальшому зможе, в кращому випадку, стягнути кошти, зазначені в договорі купівлі-продажу з недобросовісного продавця», — пояснив ситуацію старший партнер адвокатської компанії «Кравець та партнери» Ростислав Кравець.

    Втім, юристи побоюються, що поняття обізнаності буде стиратися. І що покупцеві буде складно довести, що він не знав про те, що придбане добро заарештовано, і він буде його втрачати.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Нацбанк зізналися, що гроші від МВФ вже "на носі"

    «Дане рішення є позитивним для стягувача у виконавчому провадженні, оскільки створює ґрунт для повернення незаконно відчуженого майна у власність боржника. Для покупця майна таке рішення є катастрофою, оскільки він втрачає право власності на придбане нерухоме майно і набуває право вимоги суми вартості майна, зазначеної в договорі купівлі-продажу. Цю суму він, швидше за все, вже не поверне, оскільки є первинний кредитор, вимоги якого будуть задоволені за рахунок відібраного у добросовісного покупця нерухомого майна», — прокоментував UBR.ua ситуацію адвокат юридично-консалтингової компанії «Де-юре» Андрій Павлишин.

    Щоправда, є й ті, хто вірить у притягнення до відповідальності продавця активу. Зрозуміло, якщо у нього до моменту виграшу в суді буде майно (він не встигне від нього позбавитися/переписати).

    «У свою чергу, продавець майна, якщо він не знає про наявність ухвали про арешт, що, в принципі, можливо, також може потрапити в ситуацію, при якій зобов’язаний власним коштом відшкодувати покупцеві спірного майна його вартість. Якщо ж продавець про наявність судової заборони був повідомлений, то з’являються підстави для стягнення з неї заподіяної шкоди і навіть притягнення його до кримінальної відповідальності», — сказав керуючий партнер адвокатського об’єднання «Suprema Lex», адвокат Віктор Мороз.

    Після нової постанови ВСУ юристи знову заговорили про більш оперативне поповнення інформацією судового реєстру. При цьому вони побоюються того, що новою схемою почнуть активно користуватися шахраї.

    За словами юристів, кількість майнових спорів в останні роки невпинно зростає. Найчастіше люди судяться за нерухомість, автомобілі та корпоративні права на бізнес.

    «Особливо поширені спори у випадках, коли майно перебуває у спільній власності декількох осіб (подружжя, родичі тощо). Зазвичай це або позови про визнання угод недійсними або про витребування майна від добросовісного чи недобросовісного набувача», — уточнив Віктор Мороз.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мифы и правда про микрокредитование в Казахстане Мифы и правда про микрокредитование в Казахстане
Микрокредитование в Казахстане постоянно развивается. Увеличивается количество заемщиков, которые хотят пользоваться услугами МФО, также растет количе...
Плюсы и минусы покупки автомобилей в кредит Плюсы и минусы покупки автомобилей в кредит
Покупка автомобиля — это значимое событие, которое требует серьезных финансовых вложений. Для многих людей приобретение транспортного средства з...
Почему идут межменструальные кровотечения? Почему идут межменструальные кровотечения?
Межменструальные кровотечения - любые кровянистые выделения из влагалища, возникающие не во время менструации. Они могут быть скудными, мажущими или о...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми