Можливостей для зниження податків з метою стимулювання економіки в Україні на сьогодні немає, проте ситуація може змінитися в майбутньому.
Про це повідомив під час форуму радник президента України Олег Устенко.
“Що стосується фіскальних методів, то президент Зеленський, так само як і Кабінет Міністрів, з радістю використовували б цей канал для стимулювання нашої економіки. Але теж треба розуміти, що ми з вами перебуваємо в умовах дефіциту державного бюджету. І новий проект держбюджету, який зараз справедливо піддається критиці і внесений на розгляд до Верховної Ради, очевидно, що він перебуває в зоні дефіциту і дефіцит – у межах трохи вище 2 відсотків, а це значить, що у нас немає з вами так званого фіскального простору, який ми так хотіли б мати, щоб стимулювати економіку”, – сказав Устенко.
За його словами, фіскальний простір може з’явитися пізніше, є можливості для його появи.
Також він повідомив, що на сьогодні ні уряд, ні президент не можуть вплинути на монетарну політику, позаяк Національний банк повністю незалежний. Тому, за його словами, у влади залишається останній канал стимулювання економіки – поліпшення бізнес-клімату в країні і активізація інвестиційної діяльності.
“За рахунок чого ми можемо стимулювати поліпшення бізнес-клімату та активізацію інвестиційної діяльності? За рахунок зниження рівня корупції, яка, за окремими оцінками, перебуває на рівні близько 10 мільярдів доларів, за рахунок боротьби з контрабандою, величина якої може досягати від 5 до 10 мільярдів доларів, за рахунок зрушень, які можна зробити в рейтингу Doing Business. і, тоді для нас відкриваються канали різкого збільшення якості економіки і справді здійснення прориву”, – зазначив він.