Податки та законодавство, Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Оформляти квартири і землю будуть по-новому

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: нерухомість, земля

    На початку лютого цього року депутати прийняли закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо єдиної правової частки земельної ділянки та розташованого на ній об’єкта нерухомості».

    76_zemlya-moratoriy-groshi-620x400.jpg (55.76 Kb)

    Документ у Верховну Раду було подано ще в 2015 році, і тільки зараз після доопрацювань було прийнято.

    За допомогою нього намагаються подолати бюрократію і розвантажити судову владу, оскільки новий закон покликаний усунути прогалини в правовому регулюванні питань, пов’язаних з переходом права користування земельною ділянкою.

    Разом з цим юристи зазначають, що поки ще закон не набрав чинності. З одного боку, як це часто трапляється, проект і текст, який буде в підсумку опубліковано, можуть відрізнятися. Більше того, президент України ще може його не підписати і відправити назад в Раду зі своїми зауваженнями і запереченнями.

    Так чи інакше, наразі основна новація документа полягає в тому, що власник будинку зможе автоматично отримати право власності на земельну ділянку, на якій той розташований.

    Є думка, зокрема у деяких нардепів, що це все можна буде провернути без перевірки права власності, обтяжень, арештів, іпотек, згоди подружжя та інших перевірок.

    Але юристи заспокоюють і кажуть, всі перераховані побоювання є хибними і необґрунтованими.

    «Законопроект не стосується цих питань, в зв’язку з чим всі зазначені перевірки залишаються в силі в тому ж вигляді і обсязі, в яких вони існують і на сьогодні – без змін», — підкреслив у бесіді з UBR.ua керівник практики «Земельне право і нерухомість», партнер, адвокат АТ «Ассирія» Олександр Кодолов.

    Як сьогодні. На сьогоднішній день для особи, яка придбала об’єкти нерухомості, існує проблема подальшого оформлення прав на земельну ділянку. За нормами чинного законодавства перехід права власності на нерухоме майно означає і перехід права на земельну ділянку під такою нерухомістю.

    Інакше кажучи, якщо новий власник придбав нежитлову будівлю, розміщену на земельній ділянці, що перебуває в оренді, то новий власник має право переоформити договір оренди землі на своє ім’я.

    Таке право гарантоване законом, однак не існує прозорої процедури переоформлення прав на земельну ділянку.

    «Органи, які уповноважені вирішувати земельні питання, вказують на те, що новий власник повинен не переоформляти право на землю, а зобов’язаний розпочати процедуру оформлення землі „з нуля“, що може затягнутися на багато років», — зауважив нам адвокат ЮК Riyako & Partners Микола Максимов.

    Крім того, додає юрист, часто органи вимагають відмову попереднього власника земельної ділянки від прав на землю, що значно ускладнює процедуру відведення, адже зазвичай контакти з продавцем нерухомості губляться після підписання договору купівлі-продажу.

    Варто згадати і те, що процедура відведення землі «з нуля» коштує в рази дорожче, ніж переоформлення старих документів на нового власника нерухомості.

    Зазначений законопроект покликаний регламентувати процедуру переходу прав на земельну ділянку з метою недопущення ситуації, коли право на землю зависає в повітрі.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми