Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

"Податок на Google": як це відобразиться на українцях

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: суспільство

    Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає стягнення податку на додану вартість (ПДВ) в розмірі 20% з послуг, що їх надають українцям незареєстровані в Україні міжнародні інтернет- і технологічні гіганти, серед яких Apple, Google, Microsoft, Netflix та інші. Ця ініціатива отримала назву “податок на Google”.

    4177_blogery.jpg (47.3 Kb)

    Закон передбачає, що незареєстровані в Україні технологічні гіганти, які після вступу в дію закону (ключові норми набувають чинності з 1 січня 2022 року) будуть зареєстровані як платники податків, змушені будуть платити податок за ті електронні послуги, які надають фізичним особам і фізособам-підприємцям.

    Головне питання у споживачів: на кого ж фактично ляже 20-відсотковий податок на додану вартість?

    Формальна, прописана у законодавстві відповідь уже є – на компанію. Але те, що не все так просто, визнають самі законодавці.

    “Хто є фактичним платником податків або на кого перекладається це, залежить не від конструкції податку, не від наміру законодавця, а залежить від конкретної кон’юнктури на ринку. Якщо мій товар не має попиту, я беру цей податок на себе, якщо має – я перекладаю на споживача”, – сказав голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

    Разом із тим міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко наголошує, що податкові зміни жодним чином не торкнуться простих українських інтернет-споживачів, адже податкове навантаження ляже саме на плечі компаній.

    Самі ж технологічні гіганти не поспішають коментувати прийняті податкові зміни, а також можливий вплив на споживачів.

    Експерт аналітичного центру “Інститут законодавчих ідей” Тарас Рябченко наголосив, що основні податкові зміни набирають чинності з 1 січня 2022 року, і саме тоді варто споживачам очікувати зростання цін на послуги.

    “Оскільки це непрямий податок, то варто очікувати, що з 1 січня 2022 року для користувачів таких послуг їх вартість зросте на 20 відсотків… Користувачі змушені будуть обирати – або сплачувати додатково 20 відсотків, або тимчасово відмовитися від підписок на той же Netflix”, – сказав він.

    Окрім потенційного росту вартості, експерти відзначають складність імплементації самого законопроекту. Зокрема, керуючий партнер українського комунікаційного агентства PlusOne Максим Саваневський заявив, що податкові зміни просто не запрацюють в Україні.

    “Введення 20-відсоткового податку – це просто нереальна історія. Воно не буде працювати в тому вигляді, якому є. І це призведе до того, що цього ніхто не буде виконувати. Фактично у Європі будуть створюватися компанії, які будуть приймати платежі від українських компаній і будуть виступати фактично посередниками між українськими компаніями і IT-гігантами”, – сказав він.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми