В Україні можуть повернути ввізне мито на товари та автомобілі вже найближчим часом. Відповідний законопроєкт зареєстрували у парламенті.
Про це розповів депутат Верховної Ради від фракції "Слуга народу", голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев "Українським Новинам". Він зазначив, що в парламенті зареєстровано законопроєкт про повернення мита, ПДВ та акцизу на автомобілі та товари народного споживання № 7311.
Гетманцев є одним із авторів законопроєкту. "Підтримка цієї ініціативи є, тягнути з нею не будемо, тому, я думаю, що найближчим часом розглянемо", – сказав він.
Нагадаємо, в Україні раніше офіційно зробили безкоштовним "розмитнення" автомобілів на період війни, яку розв'язала країна-терорист. Закон підписав президент держави Володимир Зеленський. Під дію закону потрапляють легкові авто та кузови, мотоцикли та ін.
Раніше повідомлялося, що в Україні на час дії воєнного стану скасовано 2 із 3 платежів для розмитнення авто на іноземних номерах, тобто "євроблях". Платити ввізне мито та податок на додану вартість не потрібно, але акциз, як і раніше, сплачується. Роз'яснення Митної служби з цього питання оприлюднив Данило Гетманцев.
Загалом у мирний час розмитнення "євроблях" передбачає 3 платежі:
ввізне мито (10% від митної вартості авто, 5% – для нових легкових автомобілів з об'ємом бензинового двигуна понад 3 л, 20% – для автобусів із дизельним двигуном об'ємом більше ніж 5 л, 0% – для електрокарів);
акцизний збір (залежить від виду транспортного, об'єму та типу двигуна, а також віку машини; за електрокар – 1 євро за 1 кВт/год ємності електричного акумулятора);
ПДВ (20% від митної вартості авто, акцизного збору та ввізного мита).
Тож після скасування ввізного мита та ПДВ при розмитненні авто сплачується лише акциз. Він розраховується за такою формулою:
Aкциз = базова ставка х коефіцієнт об'єму двигуна (об'єм циліндрів двигуна в куб. см розділити на 1000) х коефіцієнт віку авто (кількість повних років; якщо авто старше за 15 років, то коефіцієнт – 15).