Податки та законодавство, Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Які переваги та ризики надає членство у ЄС для бізнесу

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: вступ до ЄС, бізнес

  23 червня 2022 року Україна отримала статус країни-кандидата на вступ до Європейського союзу. Цей статус зумовлює певні законодавчі зміни та «фіксує» напрямок руху країни, однак не є гарантією того, що держава стане повноправним членом ЄС. Адже для того щоб це стало реальністю — Україна має пройти, ймовірно, довгий та нелегкий шлях, який передбачає значні зміни у нормативно-правовому полі, які торкнуться кожної без винятку сфери, зокрема, й українських підприємців.

  2341_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)

  VisitUkraine з’ясував, які перспективи відкриває вступ до ЄС, до чого бізнес має підготуватися та до чого прагнути, щоб перехід на європейські стандарти не став неприємною несподіванкою та не змусив вдаватися до кардинальних рішень.

  Які переваги надає вступ до ЄС

  Безумовно, вступ до Європейського союзу відкриває багато перспектив, як для макроекономіки держави, так і для українського бізнесу. Зокрема, однією з найважливіших переваг для бізнесу є можливість виходу на європейський ринок. Зауважимо, що кордони вже починають відкриватись, адже, як зазначили дослідники Центру економічної стратегії, надавши Україні статус кандидату, Європейський союз розділив з державою відповідальність за стабільність економіки та її поступове об'єднання з європейськими країнами.

  Тож, які переваги надає членство у ЄС для підприємців та бізнесу:

  підвищення рівня довіри до українського бізнесу, а відповідно й кількості інвесторських коштів;
  доступ до спеціальних фондів та програм підтримки, розрахованих на малий та середній бізнес;
  доступ до нових програм кредитування;
  доступ до європейського ринку за спрощеними умовами, зокрема відсутність митних або кількісних обмежень в межах ЄС, а відповідно й близько 450 мільйонів нових споживачів.

  Крім цього, українські товари будуть сертифікуватися за єдиним стандартним процесом, а також зможуть конкурувати з європейськими товарами на рівних умовах, при чому з суворим дотриманням конкурентної політики та прав на інтелектуальну власність, що є безперечною перевагою, але одночасно з тим може стати й значним викликом для українських підприємців.

  Які ризики для бізнесу несе у собі вступ до ЄС?

  Доступ до європейського ринку — це не тільки перевага для українських підприємців, але й значний виклик, адже це означає, що європейський бізнес так саме легко почне інтегрування в Україну, а отже, українські компанії ризикують втратити свою значущість навіть на вітчизняному ринку у цій конкурентній боротьбі.

  Також, українські компанії мають бути готові до того, що разом зі вступом до ЄС в Україні може початися значний відтік кваліфікованих кадрів та робочої сили, крім цього, для стабілізації економіки в Україну мають повернутися ті, хто зараз прийняв тимчасовий захист за кордоном.

  Водночас нівелює цю загрозу те, що українці й досі залишаються об'єднаними та готовими разом будувати нову та сильну країну. Однак, для підтримки цього бойового духу в країні мають відбуватися відчутні зміни на всіх законодавчих рівнях.

  Крім цього, український бізнес має бути включений у процес євроінтеграції, адже перехідний етап має ключове значення у майбутньому підприємців. Зокрема, за досвідом інших держав, ЄС дозволяє застосовувати спрощені вимоги до певних секторів виробництва та продукції. Наприклад, імпортні квоти зі зниженими митними ставками, або спеціальні дозволи на більш м’який перехід від поточних стандартів виробництва на європейські. Втім, для того, щоб інтереси бізнесу були враховані, підприємці мають аналізувати можливі зміни та наголошувати на своїй позиції урядовцям.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024 Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024
З початком 2020-х років індустрія автомобілебудування переживає шалений період інновацій та електрифікації. У світі, де більше уваги приділяється смар...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми