Охоронці у магазинах та супермаркетах не мають права змушувати покупців оплачувати зіпсований товар. Справа в тому, що найчастіше ці люди не представляють магазин - адже працюють за наймом від іншої компанії. Більше того, подібна вимога є грубим порушенням законодавства.
Про це повідомили експерти "Захисту прав споживачів" . Там зазначили:
товарів із зіпсованою упаковкою не повинно бути у магазині в принципі;
щодо будь-яких товарів покупці повинні розмовляти тільки з продавцями.
"Охоронці не мають права говорити, що робити з товарами – вони часто не представляють магазин. Якщо ж змушують сплатити зіпсований товар, це є грубим порушенням багатьох статей Закону України "Про захист прав споживачів", – йдеться у повідомленні.
Як себе захистити
Експерти зазначають: у разі виникнення подібної ситуації, покупець має насамперед вимагати перегляду відео з камер спостереження. Так можна буде чітко довести, що претензії охоронця є безпідставними.
Якщо це не допоможе вирішити ситуацію, слід викликати поліцію.
Українців дурять на касах у супермаркеті
Водночас українці нерідко стають жертвами обманів з боку супермаркетів та магазинів . Зокрема ті спеціально встановлюють ціни, які при округленні здачі дозволяють більше грошей залишати у продавця.
Наприклад, за ціною 9,96 грн, 9,97 грн, 9,98 грн або 9,99 грн ви все одно повинні заплатити магазину 10 грн. Якщо не бажаєте переплачувати – використовуйте для розрахунку банківську картку. Тоді правила округлення не діють.
Крім того, часто на касах та у відділах магазинів за допомогою простих махінацій можуть показувати неправильну вагу. Іноді при цьому використовують спеціальні грузики, нитки, а окремих випадках просто непомітно кладуть предмети при зважуванні. Тому важливо перевіряти вагу на контрольних вагах не лише на ринках, а й у супермаркетах.