Податки та законодавство, Нерухомість та земля, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Яким в Україні у 2024-му буде податок на нерухомість

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: податок, нерухомість

    В Україні у 2024 році власники квартир та будинків повинні будуть сплатити податок на нерухомість. Розрахунок цього податку прив'язаний до показника мінімальної зарплати, але не за поточний, а за минулий рік. Максимальна ставка податку становить 1,5% розміру мінімалки за кожен "зайвий" квадратний метр. В 2023 року мінімалка становила 6700 грн, тобто це буде 100,5 грн за квадрат.

    8621_670027.jpg (39.3 Kb)

    Платити податок мають власники приватних будинків площею понад 120 кв. м та квартир площею понад 60 кв. м. Про це йдеться у законі 2142-ІХ. Розмір податку та нормативи за площею житла зазначені у статті 266 Податкового кодексу України.

    При цьому податок нараховується лише за надмірні квадратні метри. Наприклад, якщо людина володіє домом на 125 кв. м, то він платитиме всього за 5 кв. м.

    Конкретну ставку податку на квартири та будинки встановлює місцева влада. При цьому у законодавстві прописано обмеження: розмір платежу за "квадрат" не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року.

    Квитанції на сплату податку на нерухомість щороку надходять українцям поштою до 1 липня. Після цього потрібно заплатити за квартиру чи будинок протягом наступних 60 днів. Варто враховувати, що у 2024 році українці сплачуватимуть податок за 2023-й, а платіжки за 2024-й прийдуть уже 2025-го.

    Розглянемо конкретний приклад. У мешканця Києва із квартирою загальною площею 65 квадратів податок розраховується виходячи з перевищення нормативу на 5 кв. м. Ставка податку у Києві максимальна – 1,5% від мінзарплати, 100,5 грн.

    Тобто розрахунок суми податку має такий вигляд: (65 кв. м – 60 кв. м)*100,5 грн. Заплатити у підсумку потрібно буде 502,5 грн.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми