Українці у 2024 році мають сплатити податки за свої квартири. За кожен "зайвий" квадрат доведеться платити 100,5 грн (торік було 97,5 грн). При цьому потрібно платити далеко не всім.
Про це йдеться у матеріалі. Тобто 2024 року податок за квартиру площею 80 квадратів зросте приблизно на 60 грн. А ще за рік – на 120 грн. Квитанція має надійти до 1 липня, а заплатити потрібно до 31 серпня. Однак через проблеми з реєстрами може бути ситуація, коли ви повинні сплатити податок, а квитанція вам не надійшла. Тому наступного року можуть надіслати квитанцію одразу за два роки.
Українці повинні сплачувати податок лише в тому випадку, якщо вони володіють нерухомістю, площа якої більша за норму. Ця норма визначена Податковим кодексом та становить 60 квадратів для квартири та 120 квадратів для будинку. Якщо у вас є і квартира, і будинок, то загальна норма становитиме 180 квадратів. Однак якщо у вас є дві квартири, норма все одно буде 60 квадратів (тобто якщо є дві квартири по 50 квадратів, це на 40 квадратів більше за норму).
А що буде, якщо податок не заплатити?
У реєстрі судових рішень можна знайти сотні рішень про примусове стягнення податкового боргу. Наприклад, 25 грудня Чернівецький окружний адміністративний суд ухвалив рішення зобов'язати місцевого жителя заплатити податковій 23,3 тис. грн. У матеріалах справи йдеться про те, що податковим органом надсилалась податкова вимога про сплату податкового боргу, однак заборгованість у добровільному порядку сплачена не була.
Тепер у податкової є рішення суду і вона може звернутись у виконавчу службу. У боржника можуть арештувати банківські рахунки до того моменту, поки він не заплатить податки.
У деяких випадках через суд можна скасувати податкову вимогу. Наприклад, Полтавський окружний адміністративний суд скасував податкову вимогу №0000847-1307-1631 на 18,9 тис. грн. З полтавчанина податкова намагалась отримати таку суму у вигляді податку за телятник площею 632,9 квадрата. Але суд став на сторону позивача.
"Податок можуть не платити українці, нерухомість яких розташована на окупованій території чи в зоні бойових дій. Якщо маєте сумніви, чи треба платити, якщо не надійшла квитанція, зверніться в податкову за місцем своєї реєстрації та зможете отримати більш детальну консультацію", – розповідають OBOZ.UA на гарячій лінії податкової.