Податки та законодавство, Бензин та енергетика, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

На АЗС придумали схеми ухилення від сплати ПДВ

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: податки, АЗС

  Різниця у зарплатах працівників АЗС у мережах автозаправних станцій становить 3-4 рази.

  0664_670027.jpg (39.3 Kb)

  Різниця у зарплатах працівників АЗС у мережах автозаправних станцій становить 3-4 рази, що свідчить про "оптимізацію" зарплатних податків та більш масштабні схеми з ухиляння від сплати податку на прибуток і ПДВ. За розрахунками директора Консалтингової групи "А-95" Сергія Куюна, у тіні перебуває понад 2 млрд податків.

  За наведеними даними, у переважній більшості українських автозаправних мереж працівники отримують офіційну зарплату у розмірі 5-7 тис. грн на місяць. Це втричі менше, ніж у п’яти лідерів галузі, які в середньому платять своїм працівникам близько 18 тисяч грн "на руки".

  "Як в одній галузі, на однакових станціях, які іноді стоять упритул одна до одної, зарплати персоналу можуть відрізнятись утричі?" – пише Куюн на своїй сторінці у Facebook.

  Як повідомляє директор Консалтингової групи "А-95", така різниця в зарплаті свідчить про масштабні схеми ухилення від сплати податків, які використовують автозаправні мережі. Щоб забезпечити своїм працівникам реальну зарплату, вони шукають готівку, яка потрібна для виплат "в конверті".

  "І звідки береться ця готівка? Найчастіше це "скрутки" з допомогою "податкових ям", торгівля без видачі касового чека або маніпуляції з чеками", – пояснює експерт паливного ринку.

  За оцінками експерта, встановлення реальних зарплат у мережах АЗС зможе вивести з тіні та "зацементувати" понад 2 млрд грн ПДФО та єдиного соціального внеску (ЄСВ).

  Схеми ухиляння від сплати податків на АЗС
  З 1 липня 2023 року в Україні повернули податок на додану вартість (ПДВ) на пальне обсягом 20%, який з березня 2022 року сплачувався на рівні 7%.

  Деякі мережі АЗС після повернення повної ставки податку на додану вартість (ПДВ) придумали схеми ухиляння від його сплати. Так, деякі АЗС заправляють автомобілі без видачі чеків, або їх підроблюють. Існують також махінації з касовими апаратами та розрахунки готівкою, яка не йшла у касу.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми