В Україні від сплати ПДВ звільнено декілька транспортних засобів, зокрема, "газові" тягачі, вантажні електромобілі та ретро-автомобілі. Так, до 2026 року звільнені від податку нові тягачі для напівпричепів, які як пальне використовують газ (стиснений або зріджений метан або біогаз), і класифікуються з кодом УКТ ЗЕД 8701 29 00.
Депутати ухвалили відповідний законопроєкт № 10321-1 16 січня, завданням якого є приведення низки кодів УКТ ЗЕД у відповідність до вимог раніше уваленого Закону (№ 2697). При цьому наразі проєкт ще не набув чинності, а готується на підпис президента, а далі він отримає статус закону з 1 числа місяця, яке йтиме після його офіційного опублікування.
Законопроєкт спрямований на те, що має усунути кілька ускладнень митного оформлення певних товарів, серед яких є і транспортні засоби. До 1 січня 2026 року повністю електричні вантажівки будуть звільнені від сплати ПДВ.
Наразі через правову колізію така пільга була лише для легкових електромобілів, й виникали парадоксальні ситуації, коли, наприклад, Renault Kangoo ZE в пасажирському виконанні розмитнювався за "нульовими" ставками (лише зі сплатою невеликого акцизу), і аналогічний автомобіль, але без заднього ряду сидінь і з поміткою "вантажний" у техпаспорті, оподатковувався ПДВ, пояснює Інститут досліджень авторинку.
Цим же законом приведені у відповідність ставки акцизного збору для гібридних вантажівок, згідно з актуальними (оновленими) кодами УКТ ЗЕД. На практиці це дозволить відійти від використання перехідних таблиць, відповідно зникнуть спірні питання щодо класифікації окремих типів ТЗ, які могли виникати досі.
Також законом приведені у відповідність ставки акцизного збору для гібридних вантажівок, згідно з актуальними (оновленими) кодами УКТ ЗЕД. На практиці це дозволить відійти від використання перехідних таблиць, відповідно зникнуть спірні питання щодо класифікації окремих типів ТЗ, які могли виникати досі.
Красотка Деми снова балует мужчин пикантными фото…
На смітнику під Дніпром знайшли мішки з мільйонами гривень (фото) …
Топ-10 найдорожчих українських бізнес-брендів …
Forbes опублікував фотографії нового iPhone 8…
iPhone 8: фоторепортаж…
В Інтернеті з’явилися фотографії єдиного курорту в "ДНР"…
Молоді мільярдери-холостяки: топ-10 рейтинг Forbes (ФОТО)…
У Франції знайшли закинутий автосалон жигулів (фото)…
В Англії продають замок за ціною квартири (ФОТО)…
Українська 500-тка в топ-15. Найкрасивіші гроші світу…