Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні готують глобальні зміни для ФОПів

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: нова податкова система, ФОП

    В Україні мають намір збільшити ліміти річного доходу для фізосіб-підприємців (ФОПів) на спрощеній системі оподаткування. Однак лише у рамках зміни системи єдиного податку. Про те, якими саме будуть нові ліміти, а також коли вони набудуть чинності, поки інформації немає – відомо лише, що за основу можуть взяти польську систему (з лімітом 2 млн євро), а також про плани перевести таких ФОПів на звичайну систему оподаткування через три роки після завершення воєнного стану.

    9027_376743_1.jpg (31.63 Kb)

    Про це повідомив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він зазначив: необхідність зміни системи єдиного податку викликана тим, що з підтримки бізнесу вона "перетворилася на систему ухилення від оподаткування середнім та малим бізнесом".

    "Ліміти, які встановлені сьогодні у законодавстві для ФОПів, є сенс збільшувати. Однак у сукупності із системою єдиного податку", – йдеться у повідомленні.

    Як можуть змінити систему

    Гетманцев нагадав: у грудні 2023 року Кабмін затвердив національну стратегію доходів, яка передбачає, що протягом 3 років з моменту завершення воєнного стану система єдиного податку буде перетворена на одну з систем, що діють в ЄС. Мінфін же у рамках цієї стратегії взяв за базову польську модель.

    "Там більший ліміт – 2 млн євро (близько 81,5 млн грн. – Ред.). Але й різні ставки оподаткування: передбачається одна група для платників єдиного податку, а не три. А також різні ставки оподаткування – залежно від діяльності, що здійснюється", - розповів нардеп.

    При цьому він наголосив: також Мінфін пропонує "взагалі скасувати реєстрацію ФОПів", а крім того, позбавити юросіб-суб'єктів малого підприємництва права користуватися єдиним податком. І протягом 3 років перевести і тих, і інших "на звичайну систему оподаткування".

    "Введення такої системи разом із обов'язковим використанням реєстраторів розрахункових операцій (РРО) є передумовою для створення системи, яка стимулюватиме розвиток малого підприємництва. І яку не зможуть використовувати середній та великий бізнес для ухилення від оподаткування", – пояснив нардеп.

    Водночас він наголосив: наразі фінального рішення про зміни немає. Передбачається, що його буде вироблено в рамках дискусій, "проте загальний підхід буде збережений". Тим паче, що, за його словами, закріплені Кабміном та Мінфіном рамки "узгоджені та підтримуються партнерами".

    Які ліміти зараз

    У 2024 році розмір доходу для фізичних осіб-платників єдиного податку не повинен перевищувати для першої групи 1 185 700 грн (приблизно 29,1 тис. євро). А крім того, для:

    другої групи – 5 921 400 грн (близько 145,4 тис. євро);
    третьої групи – 8 285 700 грн (приблизно 203,5 тис. євро).
    ФОПам доведеться платити більше, ніж раніше

    Водночас з 1 січня 2024 року в Україні збільшилась сума єдиного податку для фізосіб-підприємців (ФОПів). Річ у тім, що з початку року було збільшено розмір мінімальної зарплати, а згідно з Податковим кодексом, граничний обсяг доходу для платників єдиного податку першої-третьої груп розраховується з урахуванням саме розміру мінімалки на 1 січня.

    Тепер мінімальний ЄСВ для ФОПів становить 1562 грн за місяць, або 4686 грн за квартал – це 22% від мінімальної заробітної плати.

    Максимальний розмір визначено у 22% від 15 мінімальних зарплат. І він становить:

    23 430 грн – за місяць;
    70 290 грн – за квартал.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми