Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українцям готують нові податки: чому вони необхідні

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: податкова реформа

    Українцям приготували нові податкові реформи: на вимогу МВФ Міністерство фінансів напрацювало зміни, які мають додатково принести в бюджет близько 44 млрд грн.

    3821_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Разом із тим, ймовірно, розмір справжнього дефіциту буде значно більшим. За різним оцінками, для підтримки обороноздатності держави необхідно знайти близько 400 млрд грн. І без підвищення податків обійтись буде важко.

    Про те, які податки та коли можуть збільшитись і до чого це призведе, читайте в матеріалі OBOZ.UA.

    Які зміни приготували і чому вони необхідні

    Міністерство фінансів ще у кінці минулого місяця розробило і подало в Раду проєкт змін (поки у вигляді чернетки), який забезпечить наповнення бюджету на 44 млрд грн. "Це зробили на виконання меморандуму з МВФ", – розповіли OBOZ.UA в уряді. Дійсно, у меморандумі йдеться про те, що уряд мав розробити низку "короткострокових заходів мобілізації доходів (податкових і неподаткових), які б забезпечили додаткові надходження щонайменше в розмірі 0,5% ВВП".

    Саме такі заходи і розробили. Вони передбачають введення військового збору в розмірі 0,1% з прибутку підприємств та доходів ФОПів. Також Мінфін запропонував введення податку "на розкіш": дорогоцінні метали (1,5%) та ювелірні вироби (30%). Продаж майна буде додатково оподатковуватись зі ставкою в 10%.

    Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив: "Це Кабмін нам запропонує у вигляді законопроєкту. Уже в березні очікуємо на цей законопроєкт".

    Поки самого документа немає. Ці зміни не зачеплять велику кількість українців. В уряді назвали їх "точковими рішеннями". Ці рішення розроблено таким чином, щоб більшість українців на собі їх не відчула.

    Але є і погана новина. Старт бюджету-2024 "виявився надскладним" через затримки із зовнішнім фінансуванням. Втім, апокаліптичні прогнози не справдились і дохідну частину вдалось перевиконати (вперше з 2022-го). Тому це покрило високі видатки на оборону. Проте реальна потреба у фінансуванні значно більша, ніж 44 млрд грн, які можна отримати завдяки "точковим рішенням".

    Голова Комітету ВР з питань бюджету Роксолана Підласа за результатами перемовин з МВФ публічно заявила, що додаткова потреба на закупівлю та ремонт військової техніки становить понад 400 млрд грн. "З місією МВФ обмінялися думками щодо позитивних і негативних ефектів різних джерел залучення додаткового внутрішнього ресурсу. Я звернула увагу на те, що додатковий ресурс можна залучити й від скорочення непріоритетних капітальних видатків. І хоча це буде несуттєва сума у масштабах нашої потреби, але це полегшить тиск на платників податків", – цитує Роксолану Підласу пресслужба "Слуги народу".

    Де взяти 400 млрд грн: варіанти ще розроблюють

    Оцінка в 400 млрд грн не передбачає ситуації, коли США відмовляються від продовження військової допомоги Україні. В цьому сценарії проблеми можуть значно погіршитись. Ймовірно, без підвищення податків Україні не обійтись. Йдеться не про точкові зміни, а про основні податки (військовий збір, податок на доходи фізосіб, податок на прибуток, податок на додану вартість).

    Але і тут є певні застереження. Справа в тому, що підвищення податків має позитивний для наповнення бюджету ефект тільки до певного моменту. Коли ж сплата податків стає значним тягарем для бізнесу, підприємці збільшують рівень тіні або ж зовсім припиняють діяльність.

    "Зараз немає чітких пропозицій. Треба дивитись по ситуації", – пояснив співрозмовник в уряді. Причому він не виключає також і ймовірність того, що ставки основних податків цього року не підвищуватимуть.

    "Наступного року, якщо ситуація не зміниться, очевидно, будуть підвищення податкових ставок. Навіть підняття ПДВ на кілька відсотків може привести до збільшення наповнення бюджету на 100 млрд грн", – додав він.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми