Податки та законодавство, Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Ще одна офіційна робота для ФОПів: чи це легально

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ФОП, робота

    Трудові відносини в Україні регулюються відповідним законодавством. Трапляється, що людина звільняється з основної роботи, відкриває ФОП, а потім хоче працювати у іншого роботодавця. Тому важливо знати, чи може бути ФОП основним місцем роботи та чи може працювати підприємець на умовах зовнішнього сумісництва.

    5593_narada.jpg (39.39 Kb)

    Про це розповів адвокат Андрій Карпенко на порталі b2bconsult.

    Адвокат зауважує, що побутує думка, нібито підприємницька діяльність — це є основна робота.
    «І мовляв, тому ФОПа можна брати на роботу лише як сумісника. Це абсолютно хибна точка зору. Бо такі поняття як „основне місце роботи“ та „сумісництво“ — це про роботу на підставі трудового договору. Підприємництво тут ні до чого. Тож якщо воно від чогось і залежить (приймати людину як за основним місцем роботи, чи як за сумісництвом), то явно не від наявності ФОП-статусу», — роз’яснив експерт.
    Карпенко стверджує, що людина, яка має статус ФОП, рівноцінно може працевлаштуватися як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.

    «Підприємництво — це не робота за наймом. Це самостійна систематична господарська діяльність, яка ведеться на власний ризик (ст. 42, 55 господарського кодексу). І хоча підприємець забезпечує себе роботою самостійно, проте він ні з ким не перебуває у трудових відносинах і сам для себе роботодавцем не вважається», — сказав він.
    Експерт додає, сумісництво — це виконання працівником крім своєї основної іншої регулярно оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві або в установі (або у роботодавця-фізособи) за наймом.
    «Іншими словами, підприємець може у вільний від підприємництва час улаштуватися на роботу за наймом. Але це буде його основним місцем роботи. Тільки ставши найманим працівником, він зможе влаштуватися також і сумісником (якщо у нього вистачить на це часу і сил)», — резюмував Карпенко.
    Нагадаємо, основна відмінність між найманим працівником та ФОП полягає в способі оформлення їх правовідносин з роботодавцем/замовником.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми