Українські пенсіонери за віком мають право не платити земельний податок. Пільга діє лише на земельні ділянки, що використовуються певним чином та тільки у визначених межах.
Згідно з Податковим кодексом, пенсіонерів звільняють від сплати податку на земельні ділянки, повідомили у Державній податковій службі. Але земля має використовуватися лише з такою метою:
для будівництва індивідуальних гаражів (не більше 0,01 га);
для індивідуального дачного будівництва (не більше 0,10 га);
для ведення садівництва (не більше 0,12 гектара).
для будівництва та обслуговування на житлового будинку, господарських будівель і споруд на присадибних ділянках у селах (до 0,25 га), селищах (до 0,15 га) та містах (до 0,10 га);
для ведення особистого селянського господарства (не більше 2 га).
Аби отримати пільгу щодо сплати земельного податку, необхідно подати заяву довільної форми про її надання до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки. Також знадобляться документи, які посвідчують право на пільгу, тобто пенсійне посвідчення за віком.
Варто зазначити, що така податкова пільга надається і іншим категоріям населення. Зокрема:
інвалідам I та ІІ групи;
ветеранам війни та особам, на яких поширюється дія закону про статус ветеранів війни;
постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Нагадаємо, що у 2024 році змінилися правила виходу на пенсію за віком. З 1 січня, аби вийти на пенсію в 60 років, громадяни повинні мати принаймні 31 рік страхового стажу. За наявності до 21 року страхового стажу пенсію назначатимуть у 63 роки, а тим, хто має від 15 до 20 років стажу, пенсійні виплати можуть бути призначені в 65 років. Українці, що мають менш як 15 років стажу, не отримають пенсію, але зможуть розраховувати на державну соціальну допомогу.