Податки та законодавство, Нерухомість та земля, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Розплата за "зайві метри": який податок на нерухомість у 2024-му

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: нерухомість, податок

    Українці мають 60 днів для сплати податку на квартири. Відлік розпочався з 1 липня, коли тим, хто володіє квартирою чи будинком великої площі, надіслали квитанції-повідомлення.

    0063_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Про це йдеться у роз'ясненні Державної податкової служби. Податок поповнює місцеві бюджети, тому місцева влада обирає ставку податку. Податковий кодекс має обмеження: розмір податку не може бути більшим за 1,5% мінімальної зарплати за кожен "зайвий" квадратний метр площі.

    Оскільки у 2024 році податок нараховується за звітний 2023 рік, то ставка податку розраховується з урахуванням мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2023, тобто 6700 гривень (максимальна ставка за квадратний метр не може перевищувати 100,5 грн (6700× %).

    Платити треба тим, хто має житло, площа якого перевищує норму. І оплачується лише за квадрати, що її перевищують. Так, норма для квартири становить 60 кв. м, а для дому – 120 кв. м. Про це йдеться у повідомленні Державної податкової служби.

    Рахується загальна площа житла, а не житлова. Є ще один аспект. Якщо квартира поділена між кількома власниками (наприклад, членами сім'ї), норма для кожного застосовується окремо. Наприклад, якщо площа квартири становить 100 квадратів, але вона в рівних частинах належить чоловікові та дружині, податок платити не потрібно (за норми 60 кв. м на власника кожному належить лише по 50 кв. м).

    Якщо прострочити сплату терміном до 30 днів, то до суми податку буде додано штраф у розмірі 10% від нарахованої суми податку. Якщо оплата податку прострочена більш як на 30 днів, штраф складатиме вже 20%.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми