Податки та законодавство, Продукти харчування, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

ЄС повернув мита на імпорт українського меду

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: імпорт меду, мито

    Європейський Союз (ЄС) повернув мита на імпорт українського меду, використавши механізм "екстренного гальмування". Рішення ухвалено через те, що поставки продукту з України перевищили ліміт, встановлений для вільної торгівлі.

    4215_630_360_1502689747-4226.jpg (74.01 Kb)

    Про це йдеться у повідомленні Європейської комісії (ЄК). "З 21 серпня 2024 року по 5 червня 2025 року імпорт українського меду в ЄС здійснюватиметься в рамках тарифної квоти№, – зазначили в ЄК.

    При цьому, за даними Єврокомісії, імпортний мед із України вже перевищує обсяги, викладені у DCFTA (Угода про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі). Тому в зазначений ЄК термін застосовуватиметься нова квота у розмірі 18,5 тис. т.

    Ще 2022 року ЄС запровадив для України т.зв. автономні торгові заходи. По суті, це скасування мит на експорт української сільськогосподарської продукції.

    Ці торговельні пільги було продовжено у червні 2024 року. Однак тоді ЄС встановив ліміти імпорту для семи "чутливих" продуктів: яєць, м'яса птиці, цукру, вівса, кукурудзи, круп та меду.

    Для них Європейський Союз запровадив механізм "екстренного гальмування". Цей механізм активується автоматично, якщо обсяг імпорту досягає середньорічного рівня, зафіксованого між 1 липня 2021 року та 31 грудня 2023 року. На думку ЄС, це допомагає забезпечити стабільність внутрішнього ринку та захистити його від "надлишкових поставок".

    Мед став останнім продуктом із зазначеного списку, постачання якого досягли ліміту. Максимальний обсяг імпорту продукту з 1 січня до 31 грудня 2024 року становив 44,4 тис. т, що відповідає середньому обсягу з другої половини 2021 року до 2023 року.

    Україна – у глобальному топі експортерів меду

    За останні 10 років експорт меду з України зріс уп'ятеро. А за підсумками 2023 маркетингового року Україна, незважаючи на повномасштабну війну, знову опинилася у топ-5 країн-експортерів цього продукту:

    Китай – 152,6 тис. т;
    Індія – 98,7 тис. т;
    Аргентина – 68,9 тис. т;
    Україна – 55,4 тис. т;
    Бразилія – 28,5 тис. т.

    Найбільший попит на український мед постійно спостерігається саме у країнах Європейського Союзу. Зокрема у Німеччині, Польщі та Франції, на які припадає майже половина медового валютного виторгу.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Топ лайфхаков: куда спрятать деньги Топ лайфхаков: куда спрятать деньги
Важно скрывать личные сбережения от посторонних лиц. Самая очевидная причина – безопасность, скрытые деньги менее подвержены краже в случае взлома или...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми