У 2012 році ринок лотерей приніс держбюджету в 3,5 рази більше грошей, ніж, наприклад, 2009 рік.
На доходи від продажу квитків держлотерей в Україні також фінансуються соціально важливі проекти.
Згідно з прийнятим в грудні законом про держбюджет на 2013 рік, гроші на лікування онкохворих дітей будуть виділятися зі спецфонду, а конкретніше, з коштів, отриманих від проведення лотерей.
В основному фонді бюджету закладено 2,3 мільярда гривень на реалізацію цілої низки програм у сфері охорони здоров'я, в тому числі на боротьбу з онкозахворюваннями.
Також крім онкології, Кабмін, на отримані від лотереї кошти, планує реалізовувати заходи у сфері культури та спорту, включаючи фінансове забезпечення державних об'єктів олімпійської підготовки.
Станом на сьогодні, спостерігається стрімкий розвиток лотерейного ринку в Україні.
За словами експертів цього ринку, в 2012 році лотерейні оператори сплатили до бюджету України майже 240 мільйонів гривень тільки прямих податків, в 2011 році податки нараховували 160 мільйонів, в 2010 - 115 мільйонів, в 2009 році - 66 мільйонів гривень.
Зараз на вітчизняному ринку державних лотерей працюють 4 оператори, які мають ліцензії Мінфіну: ТОВ "М.С.Л." ("Молодьспортлото"), "У.Н.Л" (підприємство зі 100-відсотковими іноземними інвестиціями), ЗАТ "Патріот" і Ощадбанк.
Саме ці компанії забезпечують українцям безпечний і реальний шанс розбагатіти і одночасно взяти участь в суспільно корисній справі.
У 2012 році в Україні річний оборот державних лотерей становив 2 мільярди гривень.
Причина таких результатів лотерейного бізнесу в Україні - насторожене ставлення до нього з боку як суспільства, так і чиновників.
Тому великі надії покладають на прийнятий лише в жовтні 2012 року закон "Про державні лотереї в Україні" (почав діяти тільки з 2013 року).
Фахівці прогнозують зростання відрахувань від "податку на азарт" на соціальні потреби по мірі впровадження на лотерейному ринку нових технологій і особливо терміналів по продажу лотерейної продукції.
Додати коментар