Податки та законодавство Автор: uabiz Друкувати

Затверджено правила перенесення мобільного номера

  • Джерело: forbes.ua.  → Ключові теги: законодавство

    Ця послуга може вступити в дію вже 20 грудня 2013 року.

    pkeetled.jpgВчора Нацкомісія затвердила правила надання послуги. Проте найбільші українські оператори проти неї.

    Вчора на засіданні Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), був затверджений новий проект "Положення про надання послуг перенесення абонентського номера та користування персональним номером" (Mobile Number Portability; MNP). Послуга буде безкоштовною для абонентів - для її активації достатньо буде відправити SMS або заповнити заявку на сайті "приймаючого" оператора. Після цього перхід абонента повинен бути здійснений протягом доби з моменту реєстрації заяви.

    Правила перенесення мобільного номера обговорювалися з кінця 2012 року. У лютому НКРЗІ їх затвердила, але проти виступили Антимонопольний комітет (АМКУ), Держпідприємництва і найбільші оператори зв'язку. Головними особливостями нової редакції документа стало перенесення граничного терміну впровадження послуги з 1 грудня на 20 січня 2013 року, а також скориговані умови створення адміністратора бази даних. Це буде новий суб'єкт ринку телекомунікацій, який і почне надавати послугу MNP. Згідно з прийнятим положенням, адміністратором центральної бази даних може стати не тільки юридична особа, а й асоціація або консорціум компаній. У НКРЗІ кажуть, що на цих змінах наполягли АМКУ та Держпідприємництва. Перший заступник голови АМКУ Рафаель Кузьмін вчора підтвердив, що позиція комітету була врахована. Оператори продовжують називати документ НКРЗІ недопрацьованим.

    На думку директора компанії "Київстар" з регуляторно-правового забезпечення бізнесу Андрія Осадчука, впровадження положення про MNP в запропонованому НКРЗІ проекті може викликати дефіцит номерного ресурсу за неконтрольованих анонімних переносів. Крім того, Осадчук вважає, що існує ризик зниження рівня сервісу через відсутність відповідальності в адміністратора бази даних перед абонентами та операторами мобільного зв'язку за якість послуги, а також збільшення фінансового навантаження на операторів. "Як наслідок, може статися відтік інвестицій з телеком-ринку", - говорить він.

    Незважаючи на те що нова редакція документа вже направлена ​​до Мін'юсту, оператори ринку за підтримки Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) та Інтернет Асоціації України (ІнАУ) розраховують домогтися повернення його на доопрацювання.

    "Внесені НКРЗІ зміни носять чисто косметичний характер і не змінюють його суті", - говорить член правління ІнАУ Іван Пєтухов. Одне з головних зауважень операторів ринку полягає в тому, що після створення адміністратора бази даних весь ринок потрапить у залежність до одного панівного суб'єкта, мета якого - отримати прибуток від надання послуг. Крім того, на їх думку, перенесення номера телефону в мережу іншого оператора без попередньої ідентифікації абонента, анонімно споживає послуги, містить ризик для абонента, який, втративши номер в результаті шахрайства, вже не зможе повернути його собі. Досвід скасування документів на рівні Мін'юсту в операторів є - в 2010-2011 роках міністерство відхилило кілька варіантів Правил надання телекомунікаційних послуг, підготовлених НКРЗІ і не влаштували ринок.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)
captcha

теги форматування

додати смайли
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми