Робота. Зарплата. Пенсії, IT технології та телекомунікації, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Який % айтівців змінювали напрям роботи

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: айтівці, зміна спеціалізації

    24% айтівців хоча б раз за свою кар’єру в ІТ змінювали спеціалізацію. У середньому раз чи двічі (середнє значення 1,5). Що довше працює фахівець, то більш імовірно, що він змінить напрям: якщо в перший рік роботи це стосується тільки 3% фахівців, то серед тих, хто працює понад 10 років в ІТ, таких уже 39%.

    6050_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

    Про це свідчать дані опитування DOU.

    Хто найчастіше змінює спеціалізацію та ким стає

    Найчастіше переходять в інші ІТ-спеціалізації сисадміни, фахівці з DBA, Hardware Engineers, HTML-кодери та спеціалісти з підтримки, а серед нетехнічних — фахівці з Customer Success, продажів, перекладачі, техрайтери та офіс-менеджери. Понад 60% спеціалістів, які працювали на цих посадах, змінили свій напрям в ІТ.

    Найменше змінюють спеціалізацію розробники, тестувальники, а також HR/рекрутери і художники/аніматори. Менш як 15% з них це робили.

    Розробники, які все ж змінюють напрям роботи, найчастіше ідуть в РМ (26%), стають СТО/ Directors of Engineering/CEO (19%), ідуть в Data Science/Data Engineering/ML/AI (17%) або DevOps (12%).

    QA найчастіше переходять в розробку (25%) чи РМ (29%). РМ теж часто переходять в розробку (29%), дещо рідше — в аналітику (16%) чи тестування (16%), а декому вдається стати CTO чи Director of Engineering (14%).

    Фахівці з DBA, Hardware Engineers та HTML-кодери найчастіше переходять у розробку, а фахівці підтримки однаково часто світчаться в розробку та DevOps. Сисадміни найчастіше переходять у DevOps.

    Найпопулярніші спеціалізації для переходу

    Найпопулярніші ІТ-спеціалізації для переходу з інших спеціалізацій — РМ, DevOps та техрайтери. Понад 50% тих, хто працює тут, перейшли з інших ІТ-напрямів. Також перейшли з інших ІТ-сфер понад 40% аналітиків, фахівців з Data, Customer Success і Game Design.
    Багато РМ мають досвід розробки (15%), роботи в аналітиці (14%) чи тестуванні (12%).

    39% DevOps працювали сисадмінами, 21% — фахівцями підтримки, 11% — розробниками.

    В аналітику часто переходять РМ (13% аналітиків мають досвід роботи за цим напрямом) і тестувальники (10%). Серед фахівців з Data Science/Data Engineering/ML/AI 25% це колишні розробники, а ще 13% — аналітики.

    CTO/Director of Engineering/СЕО/фаундерами найчастіше стають розробники (56% нинішніх СТО та Director of Engineering мають досвід розробки) або менеджери команд (33%). Рух у зворотному порядку теж можливий: 29% тих, хто колись обіймав позицію CTO чи Director of Engineering, нині працюють розробниками, ще 9% — менеджерами проєктів.

    Найрідше айтівці переходять у такі спеціалізації, як розробка, QA, HR, Design та UI/UX, Art/Animation, фінанси: понад 80% цих фахівців одразу почали працювати у своїх спеціалізаціях.

    Хоча розробники не схильні переходити в інші ІТ-напрями, вони досить часто змінюють свою спеціалізацію в розробці. 35% нинішних розробників працювали за іншими напрямами.

    Як і розробники, тестувальники схильні змінювати спеціалізацію в тестуванні, а не переходити на інші ІТ-напрями. 31% тестувальників змінювали свою спеціалізацію.

    Нагадаємо, ІТ-галузь Україні концентрується у великих містах. До повномасштабного вторгнення понад 70% айтівців жили в Києві, Львові та Харкові. Київ займав особливе місце, адже тут жила й працювала майже половина ІТ-спільноти. Повномасштабне вторгнення росії суттєво змінило ситуацію. Найбільше постраждав Харків. Більшість харківських айтівців виїхали з міста: нині тут живуть і працюють 4% українських ІТ-фахівців проти 14% у 2021 році.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

КМВ - надійний партнер у сфері виробництва тютюнової продукції КМВ - надійний партнер у сфері виробництва тютюнової продукції
Виробник гільз для сигарет, фільтрів та паперу для самокруток КМВ – це сучасна компанія, яка спеціалізується на виробництві високоякісних матеріалів д...
Агротехніка для обробітку ґрунту будь-яким методом: огляд ефективного с/г обладнання KUHN Агротехніка для обробітку ґрунту будь-яким методом: огляд ефективного с/г обладнання KUHN
Ефективна техніка для основного обробітку ґрунту є критично важливою для підвищення врожайності та збереження родючості сільськогосподарських угідь. С...
Нові відкриття у торгово-розважальному центрі Respublika Park Нові відкриття у торгово-розважальному центрі Respublika Park
Керівники (Василь Толстунов та Сергій Толстунов) найбільшого ТРК України – Республіка Парк – підсумували результати першої половини року т...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми