Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

На українському ринку праці гострий кадровий голод

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ринок праці

    На українському ринку праці конче не вистачає робочих рук. Найдефіцитніші вакансії – у транспортній галузі, будівництві та серед інших робочих спеціальностей, а також швачки, електромонтери, слюсарі, вчителі, фармацевти.

    0835_1464708.jpg (68.72 Kb)

    Як повідомляє "Мінфін", дефіцит робочих рук пояснюється мобілізацією чоловіків, а також внутрішньою міграцією та масовим виїздом населення. Причому офіційні показники безробіття в Україні постійно падають – експерти пояснюють це тим, що чоловіки не стають на облік, аби їх не помітили ТЦК.

    Тим часом у вересні кількість вакансій становила близько 120 тис. Це на третину більше, аніж напочатку року, а також стало рекордом за останні 3 роки. Згідно з даними НБУ, у серпні кількість вакансій у деяких напрямах зросла на 45%. Зокрема складно знайти водіїв, працівників складу, закрійників, швачок.

    Керівники деяких будівельних підприємств скаржаться, що через брак робітників їхній бізнес фактично зупинився. Також у цій галузі не вистачає менеджерів середньої ланки.

    "З 56 працівників залишилося лише близько 20 – багатьох призвали до армії, дехто звільнився, а нових фахівців знайти не можу – конкуренція за будівельників на ринку зашкалює, майстри вважають за краще влаштовуватися у великі компанії", – констатує директор однієї з будівельних компаній.

    Крім того, утворився великий брак людей у транспортній галузі (як у комерції, так і на пасажирських перевезеннях), швачок, електромонтерів, слюсарів, сантехніків, продавців, токарів, бухгалтерів, вчителів, лікарів та фармацевтів.

    Втім експерти вважають, що причиною збільшеної кількості роботи в Україні не тільки пожвавлення економіки, але й плинність персоналу. Когось призивають до війська, інші виїжджають з країни, а інші змінюють фах. Власне роботи в Україні більше не стає.

    Через це серед роботодавців зростає конкуренція за людей, змушуючи їх підвищувати зарплати. Зокрема у Всеукраїнської асоціації пекарів пояснили, що підвищили цьогоріч переглянули зарплату пекарів на 25%. Але деякі підприємства вже майже вичерпали свій ресурс на підвищення зарплат.

    За даними Держстату, у другому кварталі 2024 року середня зарплата в Україні зросла до 20 964 грн. Це на 22,1% більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Удвічі сильніше (на 46,3%) зросла оплата праці співробітників авіаційного транспорту – до 43,4 тис. грн.

    Також почали значно більше платити працівникам поштових та кур'єрських компаній, будівельникам та іншим робітникам. Втім у реальному вираженні зарплати українців все ж не такі високі. На багатьох фізично важких роботах (у хлібопекарській галузі, сільському господарстві, торгівлі, на транспорті) все ще платять значно менше.

    Зрештою це впливає і на кінцеву вартість продукції чи послуг, оскільки частка заробітної плати у собівартості продукції в Україні становить 20-40%. І у трудомістких секторах вони ще вища.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми