Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Пенсії суддів хочуть змінити

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії, судді

    Після доопрацювання Кабінетом міністрів проекту Державного бюджету України на 2025 рік у тексті документа з'явилися пропозиції щодо "нормування" спецпенсій, які, зокрема, отримують прокурори та судді. Передбачається, що вони точно отримуватимуть виплати в рамках ліміту 23 тис. грн, а ось те, що понад цю суму можуть урізати.

    3780_630_360_18208211-6797.jpg (55.82 Kb)

    Щоправда, поки що не відомо, наскільки саме можуть зменшитися прокурорські пенсії. На це звернув увагу нардеп Ярослав Железняк ("Голос").

    "Поки чекаємо зміни закону, Кабмін запропонував цікаву норму. Наразі діє обмеження до 23 тис. грн пенсії. Але багато хитро пішли у суди та відсудили собі набагато більшу пенсію. Але немає тих грошей, які не може забрати Мінфін. Тому з наступного року вони запроваджують норму, що все, що більше 23 тис. по пенсіям, йде через коефіцієнт, який встановлює Кабмін", – зазначив Железняк.

    Він додав, що якщо у прокурора пенсія, наприклад, 60 тис. грн, то 23 тис. грн. грн із цієї суми він отримає. А ось решта 37 тис. збільшаться на коефіцієнт і сума може зменшитися. "Це може бути 100%-50%-10%... або 0%", – пояснив народний депутат.

    Також в оновленому варіанті проєкту держбюджету зазначено, що вже законодавчі зміни щодо спецпенсій мають бути подані Кабміном до парламенту до 1 липня 2025 року. пРозробити та подати до 1 липня 2025 року на розгляд Верховної Ради Украхни проєкт закону України про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення єдиних підходів перерахунку пенсій особам, пенсія яким призначена за "спеціальними" законами, незалежно від зміни заробітної плати (доходу) / грошового забезпечення та здійснення таким особам індексації пенсій на загальних умовах", – йдеться в тексті документа.

    Нагадаємо, всього в Україні 10,28 млн пенсіонерів. Переважна більшість із них отримували у 2023 році середні пенсії у розмірі 4623 гривень на місяць. Проте 780,2 тисячі українців тоді отримували так звані спецпенсії, на які держава витрачає навіть не десятки – сотні мільярдів із держбюджету. Тобто у рази більше, ніж на всіх "звичайних" пенсіонерів.

    Лише за 9 місяців 2024 року на спецпенсії з держбюджету витрачено майже 88 млрд. гривень. А до кінця року ця сума становитиме вже 120 мільярдів.

    Переважна більшість "спецпенсіонерів" – це військові та силовики на пенсії. Проте їхні середні пенсії не набагато вищі за "звичайні", це всього 9,4 тис. гривень на місяць (у 2023 році). А от у прокурорів-пенсіонерів, яких в Україні налічується 6867 і значна частина яких одночасно працює та отримує пенсію, – раз на місяць 21,5 тис. гривень пенсії.

    Тобто середній розмір пенсії прокурора у 4,5 раза більший, ніж середня пенсія в Україні. А пенсії суддів уже вищі за середні у 21 раз. Це 96 тисяч гривень щомісяця.

    Великий розрив у пенсіях пояснюється дією спеціальних законів, встановлюють особливі умови нарахування пенсій окремих категорій населення. За чинними нормами пенсії для прокурорів та силовиків можуть досягати 60-100% від їхньої зарплати. Це різко контрастує зі звичайними пенсіями, які в середньому становлять 40% середньої заробітної плати.

    Окремі силовики та прокурори збільшують свої пенсійні виплати за допомогою судових рішень. 2024 року пенсійний ліміт становить 23 610 гривень, але через суди він часто знімається.

    Через судові рішення про збільшення пенсій Пенсійний фонд заборгував силовикам та суддям 44,4 млрд грн. З кожним роком ці борги зростають. У 2024 році, за інформацією Мінсоцполітики, витрати на виконання судових рішень склали 37,2 млрд грн, що значно перевищує показники минулих років. Такі витрати виснажують державний бюджет, адже Пенсійний фонд не має коштів для покриття як поточних пенсій, так і ретроспективних виплат, які іноді становлять мільйони гривень на одну особу.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми