Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Ще одну категоріїю пенсіонерів чекає обов'язкова ідентифікація

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ідентифікація особи, пенсія

    В Кабінеті міністрів готують введення обов'язкової ідентифікації ще для однієї категорії пенсіонерів. Раніше ідентифікацію мали проходити тільки переселенці, тепер це також стосуватимуться тих, хто знаходиться за кордоном.

    8881_98798.jpg (69.04 Kb)

    Про це, як повідомляє видання "На пенсії", розповіла перша заступниця міністра соціальної політики України Дар’я Марчак Так, навесні цього року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає, що всі українські пенсіонери, які проживають за кордоном, навіть якщо вони не мають статусу переселенців, повинні пройти обов’язкову ідентифікацію. Для виконання цього закону має бути ухвалено порядок проходження такої ідентифікації, проте це так і не було зроблено.

    Як запевняє Марчак, Міністерство соціальної політики вже підготувало проєкт ухвали і найближчим часом його мають винести на розгляд Кабінету Міністрів.

    "Міністерство соціальної політики – маленьке, якщо порівнювати з величезним обсягом напрямків, за який він відповідає. У департаменті, який займається пенсійною системою та соціальним страхуванням, працює лише 18 осіб. Вони займаються і поточними справами, і чотирма реформами, і написанням законопроектів та постанов , та відповідями на запити громадян", – пояснила вона.

    Також, за її словами, оскільки залишилося зовсім небагато часу до закінчення року, у проекті ухвали запропоновано перенести проходження ідентифікації на наступний рік.

    "Щоб у всіх людей, які перебувають за кордоном, був цілий рік на проходження ідентифікації до кінця 2025 року. Бо навіть якби ми затвердили цю постанову в серпні або вересні, поки люди про неї дізналися, поки б зрозуміли процедуру – це все одно був би стрес. Проєкт ми розробили ще влітку і обговорювали з великою кількістю громадських організацій, щоб зрозуміти всі можливі нюанси, на що слід звернути увагу", – додала заступниця міністра соцполітики.

    Коли українці виходять на пенсію

    Cередній пенсійний вік, якщо взяти всі категорії без урахування їхньої кількості, становить приблизно 54 роки. Річ у тому, що раніше на пенсію виходять прокурори, судді, військові і т.п. При цьому в середньому один працівник, який платить єдиний соцвнесок, утримує одного пенсіонера (для забезпечення гідної виплати має бути вдвічі більше).

    Аналітики OECD (Організація економічного співробітництва та розвитку, що об'єднує 37 країн) опублікували детальний звіт про ситуацію в українській пенсійній системі та порівняли її з іншими країнами організації.

    За 2019-2023 роки частка тих, хто вийшов на пенсію до 60 років, упала з 25% до 11%, тоді як кількість людей, які отримували пенсію після 60 років, зросла від 0,5% до 14%. Це відбулося завдяки зростанню вимог щодо стажу.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

BAS Бухгалтерія ПРОФ вiд CONTO BAS Бухгалтерія ПРОФ вiд CONTO
BAS Бухгалтерія ПРОФ — це найпопулярніша програма для ведення бухгалтерського та податкового обліку в Україні, що дозволяє автоматизувати всі ключові ...
Мифы и правда про микрокредитование в Казахстане Мифы и правда про микрокредитование в Казахстане
Микрокредитование в Казахстане постоянно развивается. Увеличивается количество заемщиков, которые хотят пользоваться услугами МФО, также растет количе...
Плюсы и минусы покупки автомобилей в кредит Плюсы и минусы покупки автомобилей в кредит
Покупка автомобиля — это значимое событие, которое требует серьезных финансовых вложений. Для многих людей приобретение транспортного средства з...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми