Робота. Зарплата. Пенсії, Освіта та наука, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Молоді вчителі масово йдуть з професії: що може їх втримати

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: зарплата, вчителі

    Понад 40% вчителів у найближчі 5 років хочуть піти з професії. Аби не допустити цього, потрібно підвищити зарплатню освітянам та внести низку інших змін до законодавства.

    5536_5c580ca32bb09.jpg (33.27 Kb)

    Про це повідомила освітня омбудсменка Надія Лещик в інтерв’ю «Українському Радіо».

    Основні причини звільнень вчителів

    Згідно з даними дослідження, молоді вчителі йдуть з професії, адже мають низький рівень зарплати.

    Друга проблема — велика кількість звітів і паперів та несприятливу атмосферу в колективі. Іноді колектив школи не приймає молодь, і з цим також потрібно працювати.

    За словами омбудсменки, аби врятувати галузь, її команда ініціює відповідні зміни до законодавства та домагатиметься збільшення зарплат для вчителів.

    Також Лещик прокоментувала скандальну ініціативу щодо залишення учнів на повторний рік у разі поганих оцінок.

    За її словами, це стосувалося лише тих дітей, які мають дуже великі прогалини в навчанні.

    «Ця ініціатива була вирвана із загального контексту. Ми дійсно маємо шалені освітні втрати, але я пропоную, щоб держава виділила субвенцію для компенсування освітніх втрат шляхом додаткових занять з окремих предметів, наприклад, із математики чи природничих дисциплін, де ми відстаємо найбільше. Зараз ця пропозиція розглядається», — заявила вона.

    Проблеми учнів, які повертаються з-за кордону

    Також омбудсменка нагадує про проблему із учнями, які повертаються із інших країн, де вони навчалися за іншою програмою, ніж в Україні.

    У багатьох країнах шкільна програма відстає від української на 1−3 роки.

    «Тому визнати їхні оцінки неможливо, тому що класи не відповідають. Така дитина, повертаючись в Україну, розуміє, що відстала на рік чи два і не зможе приєднатися до класу, де діти навчалися весь цей час. Тому ініціатива залишення на повторний рік стосувалася саме цих дітей, які мають дуже великі пропуски в навчанні», — заявила Лещик.

    Нагадаємо, з 1 січня 2025 року в Україні запроваджують щомісячну «вчительську доплату» до заробітної плати вчителів у розмірі 1000 гривень.

    При цьому рішення уряду не пошириться на педагогів дошкільної та позашкільної освіти, а також викладачів закладів профтехосвіти та коледжів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми