Робота. Зарплата. Пенсії, IT технології та телекомунікації, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні рекордно зростає кількість нових фрилансерів

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: фріланс

    Тенденція зростання фрилансу в Україні зберігається, бо цей формат дозволяє знайти баланс між роботою та особистим життям і дає змогу отримувати замовлення з усього світу.

    1897_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

    Спеціалісти готові працювати з найновішими технологіями, включно зі штучним інтелектом, який невпинно набирає обертів на глобальному ринку праці.

    Про це йдеться в дослідженні центру компанії Freelancehunt.

    У січні 2025 року кількість нових фрилансерів зросла на 60%, як порівняти з аналогічним періодом минулого року. Від початку повномасштабної війни на сервісі зареєструвалося вже понад 400 тисяч українців.

    Як повідомляє засновник Freelancehunt Олег Топчій:

    понад половина фрилансерів (56,8%) зараз розглядають роботу на платформі як додаткове джерело доходу.

    43,2% сприймають її як основне місце праці.

    Серед перекладачів та копірайтерів найбільша частка тих, хто заробляє до $500 — 64,7%. Це пов’язано з тим, що деякі завдання замовники делегують ШІ.

    Шалений попит на послуги цих спеціалістів, як було на початку війни з прийняттям закону про українізацію, дещо спав. Також ця категорія досить легка для новачків, які приходять заробляти на фриланс.

    46,1% дизайнерів заробляють понад $500. Ті, хто має знання у вузьких спеціалізаціях, можуть отримувати більше за свою роботу. Наприклад, розробляти NFT чи навіть генерувати візуали за допомогою ШІ на професійному рівні.

    У категорії мобільних додатків та програмування більший відсоток фрилансерів заробляє понад $1000:

    17,9% заробляють $1000−2000,
    8,2% — $2000−3000,
    5,2% — понад $3000.

    Це значно більше, ніж в інших категоріях. Серед маркетологів найбільша частка тих, хто заробляє понад $3000 — 26,3%. І один з найменших відсотків (26,3%) серед тих, хто отримує за свою роботу до $500.

    Згідно з даними опитування, яке проводила компанія Freelancehunt серед фрилансерів у 2024 році, понад 50% молодих виконавців готові інвестувати у вивчення нових програм, щоб залишатися конкурентними.

    Міленіали менш рішучі: лише 5,3% готові вкладати значні кошти, а 32,7% обмежаться мінімальними витратами на навчання.
    Тренди: дизайн, програмування та обробка відео
    У 2024 році, за підсумками аналітики сервісу, сфера фрилансу стала помітно більш «мультимедійною». Найбільший приріст виконавців показали напрямки:

    Аудіо та відео: +29,5% нових фрилансерів. Зростання попиту пов’язане з активним використанням відеоконтенту в маркетингу та сферах розваг.

    Дизайн та арт: майже третина фрилансерів (29,1%) займається візуальним контентом. Цей напрямок збільшився на 10,4% за рік.
    Програмування: попри скромний приріст (1,2%) залишається надійною категорією із 17,7% частки серед усіх спеціалістів. Водночас сегмент розробки мобільних додатків хоч і займає лише 0,9%, показав зростання на 16,6%.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Набори викруток Polax - універсальне рішення для будь-яких завдань Набори викруток Polax - універсальне рішення для будь-яких завдань
    Викрутка – базовий інструмент у домашньому господарстві, ремонтних роботах, будівництві, автомобільній сфері та електромонтажі. Однак набір викруток н...
    Республіка Парк демонструє розширення орендного простору та появлення нових соціальних ініціатив Республіка Парк демонструє розширення орендного простору та появлення нових соціальних ініціатив
    Торгово-розважальний центр Республіка Парк стрімко розвивається і дає змогу побачити стабільне зростання його комерційних можливостей, поєднане  ...
    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми