Українці, які не мають офіційної роботи, можуть купувати стаж для отримання високої пенсії в майбутньому. Причому легально – для цього вони мають сплачувати добровільні страхові внески. Розмір внеску можна визначати самостійно, однак для нарахування повного місяця стажу він не може бути нижчим за 1 760 грн.
Про це розповіли у Мінсоцполітики. Там зазначили:
Якщо ж платити вдвічі більше, то пенсія нараховуватиметься за подвійною мінімальною зарплатою.
Що більший розмір внесків, то більшим буде розмір майбутньої пенсії.
"Якщо людина офіційно не працевлаштована, проте має дохід і бажає сплачувати добровільні страхові внески, щоб заробити стаж і отримувати пенсію, вона може сплачувати їх добровільно, за власним бажанням. Але звертаємо увагу, щоб непрацюючій особі було зараховано один повний місяць страхового стажу, сума сплачених за цей місяць внесків має бути не меншою, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 1 760 грн", – йдеться у повідомленні.
При цьому наголошується: держава в будь-якому разі надаватиме фінансову підтримку людині пенсійного віку – навіть якщо у неї недостатньо стажу. У такому разі вона отримуватиме державну соціальну допомогу.
Втім, її розмір невеликий. За даними міністерства, виплачуватиметься 30% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Нині це 2 361 грн. Тобто розмір допомоги складатиме 708,3 грн.
Однак насправді грошей буде більше. Як пояснили в Мінсоцполітики, у разі якщо щомісячний розмір державної соцдопомоги не досягає прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, "надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру". Тобто держава надаватиме додаткові кошти для досягнення суми 2 361 грн.