Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Польща змінює ринок праці: що чекає українців

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ринок праці, Польща

    Польща скасовує бюрократичні бар’єри для іноземців та вводить цифрову систему працевлаштування. Водночас місцеві органи влади отримають право обмежувати доступ іноземців до окремих професій у разі дефіциту вакансій.

    7897_71937.jpg (80.4 Kb)

    Про це пише Yavp.pl. Президент Польщі Анджей Дуда підписав два ключових закони, які суттєво вплинуть як на польських громадян, так і на іноземців, зокрема українців.

    Один із підписаних законів стосується умов працевлаштування іноземців. Його мета – обмежити зловживання на ринку праці, пришвидшити процедури розгляду справ та забезпечити повну цифровізацію процесу від подання заяви до отримання дозволу на роботу. Для українців це означає суттєве спрощення бюрократичних процедур.

    Скасовано так званий тест ринку праці, який раніше змушував роботодавців перевіряти, чи є серед безробітних поляків кандидат на вакансію перед тим, як найняти іноземця. Цю систему визнали неефективною.

    Замість цього тепер повітові старости отримають повноваження формувати списки професій, за якими іноземців не братимуть на роботу або братимуть в останню чергу. Такі обмеження запроваджуватимуться лише у разі критичної ситуації на місцевому ринку праці – за рішенням повітової ради.

    Новий закон значно посилює відповідальність за нелегальне працевлаштування іноземців. Штрафи за одного незареєстрованого працівника становитимуть від 3 тис. до 50 тис. злотих. Перевірки роботодавців здійснюватимуться без попередження, причому кілька контролюючих органів зможуть працювати одночасно – що раніше було неможливо. Інший підписаний закон стосується модернізації системи підтримки безробітних. Основні зміни:

    особи зі стажем понад 5 років отримуватимуть допомогу з безробіття в розмірі 100% базової зарплати (раніше – 80%);
    безробітні більше не будуть прив’язані до центру зайнятості за місцем реєстрації – тепер достатньо фактичного місця проживання;
    пріоритет в отриманні допомоги матимуть багатодітні родини з Карткою великої родини та одинокі батьки;
    підвищено вік дитини з інвалідністю до 18 років, догляд за якою компенсуватиметься державою.
    Безробітні також зможуть отримати спеціальні навчальні позики до 400% середньої зарплати для фінансування освіти. Якщо всі умови використання такої позики будуть дотримані – 20% боргу буде списано. Крім того, передбачено дофінансування роботодавцям, які наймають людей віком 50+ (або 60+/65+ для жінок і чоловіків відповідно).

    Розмір дотації може сягати 50% мінімальної зарплати. Обидва закони набудуть чинності з першого дня місяця, що настає через 14 днів після їх публікації у Dziennik Ustaw.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми