В Україні все популярнішою стає віддалена робота. При цьому претенденти нерідко шукають вакансії, які не потребують особливого досвіду. І не без причини – на деяких позиціях можна заробляти у такий спосіб понад 30 тис. грн.
Так, інтернет-провайдер шукає монтажника з підключення абонентів. "Основні вимоги – це відповідальність, старанність та комунікабельність. Усьому решті навчимо", – вказується у вакансії.
Агентство нерухомості шукає рієлтора на зарплату від 50 000 до 150 000 грн. "Досвід, вік чи професійний бекграунд неважливі – якщо ви готові розвиватися", – йдеться в оголошенні.
Компанія, що торгує різноманітною технікою, готова платити від 30 000 до 40 000 грн менеджеру з продажу мототехніки. Серед вимог – розуміння мотоциклів "хоч би мінімально". Проте компанія також готова провести навчання.
Агентство з підбору персоналу шукає адміністратора обслуговування клієнтів. Платити готові від 37 000 до 53 000 грн. До обов'язків входитиме:
продаж послуг та продуктів компанії;
прийом та обробка вхідних заявок із сайту;
робота із гарячою клієнтською базою;
ведення клієнтської бази у CRM.
Звільняти з роботи частіше, ніж наймати
Водночас найближчим часом різких змін на ринку праці України не очікується: в основних секторах економіки не передбачається ні суттєвого збільшення кількості вакансій, ні масштабних скорочень. Тим не менш, частина компаній все ж планує переглядати чисельність персоналу.
Причому ці очікування переважно негативні: за даними Нацбанку, практично у всіх ключових галузях звільнення відбуватимуться значно частіше, ніж прийом нових співробітників. Так, серед підприємств сфери послуг:
залишатимуть поточну кількість працівників – 78%;
найматимуть нових – 8%;
проводитимуть звільнення – 14%, що майже вдвічі перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.
Серед підприємств сфери промисловості:
залишатимуть поточну кількість працівників – 79%;
найматимуть нових – 10%;
проводитимуть звільнення – 11%, що лише трохи перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.
Серед торгових підприємств:
залишатимуть поточну кількість працівників – 86%;
найматимуть нових – 6%;
проводитимуть звільнення – 8%, що трохи перевищує кількість тих, хто готовий наймати нових співробітників.
Водночас сфера будівництва стала єдиною, в якій найматимуть нових співробітників частіше, ніж звільнятимуть – 19% компаній проти 7%. При цьому більшість підприємств все ж має намір просто зберегти поточний штат – таких 74%.