Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні зараховуватимуть до стажу роботу за кордоном

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: стаж, робота за кордоном

    В Україні почнуть зараховувати до страхового стажу періоди роботи за кордоном (починаючи з 1991-го року), якщо з цією країною було укладено міжнародний договір. Чим більший страховий стаж, тим раніше людина може вийти на заслужений відпочинок (наприклад, у 60 років замість 65) і тим вищим буде розмір виплат, адже це напряму залежить від тривалості трудової діяльності. Система працюватиме через подання документів або офіційний запит Пенсійного фонду України (ПФУ) до іншої держави.

    3786_working_book_ukraine.jpg (.52 Kb)

    Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №562. Механізм простий: якщо людина працювала в іншій країні, яка має з Україною міжнародний договір про соціальне забезпечення, і там цей період зараховано до місцевого страхового стажу, то він також буде врахований в Україні.

    Від страхового стажу залежить не лише право на отримання пенсії, а й вік виходу на пенсію та її розмір. Чим більше офіційно зарахованого стажу має людина, тим раніше вона може претендувати на пенсію за віком (щонайменше – 60 років за наявності 35 років стажу) і тим вищою буде сума щомісячної виплати, оскільки вона розраховується з урахуванням трудового внеску.

    Особливо актуально це для українців, які мають недостатній страховий стаж, але мають кілька років роботи за кордоном. Для підтвердження стажу потрібно подати відповідні документи разом із заявою про призначення пенсії. Якщо документи не надано або не містять повної інформації, Пенсійний фонд сам ініціює запит до іншої країни через Міністерство закордонних справ. У випадках, коли зв’язок із пенсійною системою іншої країни тимчасово неможливий, пенсію розраховують без урахування іноземного стажу, але з можливістю його донарахування пізніше.

    Окремий порядок передбачено для тих, хто працював у республіках колишнього СРСР до 1 січня 1992 року. Щоб такі періоди зарахували до страхового стажу, особа має надати довідку, що не отримує пенсію з іншої країни. Якщо таку довідку неможливо отримати, потрібно пояснити причини й звернутися до ПФУ для організації запиту. До моменту надходження офіційного підтвердження, стаж тимчасово не враховується – але це не перешкоджає призначенню пенсії в частковому обсязі.

    Не враховуються лише ті періоди, коли люди працювали у відрядженнях чи вахтовим методом в інших республіках СРСР, але були оформлені на українських підприємствах. У таких випадках вважається, що робота здійснювалася в Україні, і до іноземного стажу її не відносять.

    Також Пенсійному фонду доручено переглянути рішення, ухвалені після червня 2024 року, для тих осіб, які працювали за межами України до 1992 року. Це потрібно для забезпечення однакового підходу до всіх випадків, з урахуванням нових правил.

    Реформа дозволяє людям, які довгі роки працювали за кордоном, не втрачати пенсійні права лише через зміну географії праці. Держава визнає внесок своїх громадян, де б вони не працювали, і створює механізми, щоб цей внесок був врахований у пенсійних розрахунках.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми