Девальвація гривні та низькі зарплати слід використати для процвітання на перспективу.
Будь-яка кризова ситуація породжує нові можливості, які через панічні настрої помічають не всі. Саме так відбувається сьогодні, коли вся країна активно обговорює, крім конфлікту на Донбасі, жахливе знецінення гривні. Звичайно, неприємно усвідомлювати, що твої доходи в доларовому вираженні скоротилися більш ніж утричі, розуміти, що закордонні вояжі чи заморські делікатеси тепер можуть бути не по кишені. Але ж в умовах девальвації місцевий, тобто український, виробник дістає величезну фору перед будь-яким імпортером.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки заробляють світові лідери - інфографіка
Сьогодні страшно порівнювати середній рівень зарплат в Україні та в країнах-конкурентах. Але низькі зарплати – це і є наш шанс на швидке відновлення економіки і, нехай це звучить пафосно, на поліпшення глобальної конкурентоспроможності наших товарів. Усі ми пам'ятаємо історію експансії Китаю на міжнародні ринки, основною рушійною силою якої була дешева робоча сила. Після девальвації середня зарплата в Україні становить лише $140 на місяць. У Китаї середня зарплата в промисловості – понад $ 400 на місяць, а в Росії середній показник – близько $500.
Унікальність нашої ситуації ще й у тому, що за якістю товарів і послуг ми виглядаємо краще, ніж РФ, адже багато наших виробників уже почали або навіть здійснили адаптацію виробничих процесів і якості товарів до європейських норм. При цьому собівартість вітчизняної продукції може бути нижчою за якісну китайську. А враховуючи коротше транспортне "плече" до Європи (порівняно з КНР), ми просто зобов'язані скласти серйозну конкуренцію китайським товарам на європейських ринках.