Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Яценюк підвищить зарплати українцям, але за умови

  • Джерело: replyua.net.  → Ключові теги: Яценюк, зарплати

    Днями український прем'єр знову перейнявся проблемою низької зарплати в нашій країні і зазначив, що українці повинні отримувати набагато більше, але він не знає де взяти на це гроші. Може хтось підскаже?

    9435_1.jpg (30.54 Kb)

    Щоправда, Арсеній Яценюк так і не висловив жодного способу, за допомогою якого зарплату можна було б проіндексувати. Він лише припустив, що потрібно чинити тиск на підприємства, щоб вони переглянули зарплати своїх співробітників. До речі, при правлінні Яценюка зарплата в Україні знизилася до таких мінімумів, які не спостерігалися за всю історію нашої країни.

    Експерти вже підрахували: до подій у Києві кожен українець у середньому заробляв близько 450 доларів, зараз ця цифра впала до 180 доларів. Купівельна спроможність наших громадян скоротилася більше, ніж на половину, і це всього за один рік правління Яценюка. Прем'єр-міністр також озвучив, що нова хвиля інфляції вже не за горами, тому до зими українцям необхідно підвищити зарплату. Саме в цьому сегменті зараз необхідний реформаторський досвід професійних політиків, тому Яценюку доведеться знайти людей, які готові працювати по цій проблемі, причому негайно.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яценюк анонсував підвищення пенсій

    Пообіцяти народу можна що завгодно, але здійснити це на практиці дуже складно. Якщо повернути зарплати 2013 року, то в національній валюті вони повинні наближатися до 10 тисяч гривень, враховуючи інфляцію і девальвацію. Якби кожен громадянин зміг отримувати такі гроші, йому б не знадобилися навіть субсидії – грошей вистачило б на все необхідне. Однак 10 тисяч гривень – цифра нереальна, і тут потрібно відштовхуватися тільки від прожиткового мінімуму. Напевно, навіть 5 000 гривень в місяць влаштують багатьох українців, які зараз мають борги. З такою заробітною платою можна більш-менш нормально харчуватися і оплачувати комуналку, але не більше.

    Цілі і мрії зрозумілі, але на практиці ніхто і ніколи не буде підвищувати зарплату навіть до рівня 6-7 тисяч. Середня зарплата по Україні нині сягає чотирьох тисяч, однак у різних регіонах вона коливається. Приміром, у столиці багато одержують від 6 тисяч і вище, а в Тернополі люди заробляють менше 3 тисяч, тому така статистика не може вважатися коректною. У кожному регіоні люди знаходяться в однакових умовах, тому, якщо підвищувати зарплату, то не на 1000 гривень всім, а конкретно розглядати ситуацію в кожному регіоні. Припустимо, киянам підвищення взагалі не потрібно – у Києві ціни на продукти нічим не відрізняються від інших міст. Що стосується Закарпаття, де зарплати найнижчі в цьому регіоні потрібна ретельна робота.

    З одного боку, уряд може змусити приватні компанії та підприємства підвищити людям зарплату. На перший погляд, цей процес не здається складним, однак за деяких нюансів можуть виникнути проблеми. Якщо бізнесмени підвищать працівникам зарплату хоча б на 1 000 – 1 500 гривень, їм додатково буде потрібно не менше 140 мільярдів. Однак знайти їх нереально, оскільки всі компанії України зараз працюють у збиток собі. Можна підвищити ціни на товари, які виробляють підприємства, а різницю платити співробітникам, але і в цьому випадку Україну буде чекати нова хвиля інфляції, і країна опиниться у замкнутому колі.

    Уряду потрібно задуматися про те, як збільшити оплату праці таким способом, щоб цей процес не спровокував новий стрибок зростання цін. Поки держава може піти тільки одним шляхом, який багатьом здасться досить жорстким. Щоб збільшити зарплату до 5-5,5 тисяч гривень в середньому по країні, уряду доведеться піти на так зване масове скорочення і залишити без роботи півтора мільйона українців. Рівень фонду праці збережеться, що дозволить платити працюючим громадянам більше. Природно, під скорочення не потраплять соціально незахищені українці. Якщо уряд вдасться до такого рішення, без роботи залишаться громадяни, які отримують пенсію, а також молодь. Звільненим доведеться виплачувати допомогу по безробіттю, що серйозно вдарить по бюджету України. Швидше за все, люди, що потрапили під скорочення, допомоги не дочекаються і почнуть шукати неофіційну роботу. Хтось виїде за кордон, хтось знайде підробіток, але, в будь-якому випадку, незадоволених буде багато. Однак уряд зможе знизити навантаження на бюджет, українці почнуть отримувати більше, а приватні компанії будуть приймати тих, хто потрапив під скорочення, щоправда, неофіційно.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми