Польські підприємці подали близько 400 тис. заяв про бажання взяти на роботу українців.
Європа шукає можливості вирішення проблеми з біженцями з Сирії. У ці вихідні кілька тисяч мігрантів прибули до Австрії та Німеччини через Угорщину. Однак угорська влада заявляє, що це було виключення. Тим часом Німеччина і Австрія домовилися про те, що біженці зможуть вибирати собі країну проживання самі, і німецький канцлер Ангела Меркель закликала лідерів європейських країн реформувати політику щодо біженців. Тим часом у Польщі заявляють про великий наплив мігрантів з України.
Польські чиновники заявляють про те, що посилення збройного конфлікту на Донбасі збільшить число біженців з України. І пояснюють, що не можуть приймати біженців з Близького Сходу і Азії, оскільки зараз країна переживає економічний тиск з боку українських мігрантів. На сьогодні в Польщі зареєстровано понад 24 тис. трудових мігрантів та студентів з України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні катастрофічне безробіття: статистика
Переважна більшість українців їдуть на сезонні роботи, але все більше охочих працевлаштуватися постійно. Однією з причин є не стільки збройний конфлікт на сході України, скільки те, що Польща спростила процедуру реєстрації іноземних громадян, крім того, польські роботодавці охоче беруть на роботу українців. З початку року вони подали близько 400 тис. заяв про бажання залучити до роботи українських громадян.
Віце-маршал Сейму Польщі Марек Кухцинський зазначив, що слід посилити економічне співробітництво між обома сусідніми країнами, оскільки міграція з України позитивно впливає на економіку обох країн.
Щорічно збільшується кількість молодих українців, які їдуть навчатися до Польщі. У Львові створено спеціальний центр, який всіляко цьому сприяє і допомагає, зокрема у візових питаннях.
Згідно з опитуваннями, понад 80% студентської молоді з України хочуть виїхати за кордон на навчання, роботу або проживання.