Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

В Україні знову збираються урізати зарплати

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: зарплати

    Роботодавці не збираються підвищувати зарплати своїм співробітникам в найближчі місяці, більш того, власники деяких компаній заявляють про те, що до кінця року будуть змушені урізати зарплату, щоб зберегти робочі місця.

    53_55073.jpg (30.1 Kb)

    Незважаючи на девальвацію, зарплата залишиться на колишньому рівні. Згідно з новим опитуванням порталу HeadHunter, близько сорока відсотків роботодавців вважають, що в нинішніх умовах підвищити оплату праці не представляється можливим.

    Тільки чверть власників підприємств не виключають, що до грудня поточного року зможуть підвищити оплату праці своїм співробітникам, але в тому випадку, якщо економічна ситуація в Україні не погіршиться. Найбільше очікувань, пов'язаних із зростанням зарплати, експерти зафіксували в ІТ-сфері, в сфері послуг, в аграрному секторі. В інших галузях ситуація залишається критичною. Кожен десятий роботодавець зазначив, що вже зараз почав знижувати зарплату співробітникам, і, можливо, до кінця року зробить це ще раз. Близько шести відсотків власників підприємств заявили, що давно знизили оплату праці до самого мінімуму, і більше не можуть переступити через цю планку. За прогнозами експертів, більшість роботодавців планують зменшити оплату праці щонайменше на десять відсотків.

    З позитивних змін потрібно відзначити лише те, що на більшості підприємств зарплату виплачують вчасно (статистика не бралася за окуповані території). Тільки в семи відсотках компаній спостерігаються невеликі затримки, всі інші роботодавці викручуються, як можуть, але зарплату працівникам ніколи не затримують. 75 відсотків роботодавців повідомили, що в цьому році жодного разу не затримали виплати, ще 18 відсотків заявили, що затримки становлять лише кілька днів.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Широкий жест від Яценюка – обіцяє на 100 гривень більшу зарплату

    Падіння курсу гривні самим серйозним чином позначилося на роботі більшості компаній. І якщо говорити про індексацію виплат, то їх не буде в цьому році. Криза вдарила не тільки по зарплатах, але і призвела до того, що багато компаній були змушені скоротити обсяги виробництва або звільнити частину співробітників. Роботодавці вважають, що нестабільна ситуація в Україні призводить до того, що зарплата може бути прив'язана тільки до національної валюти. Виняток становлять філії іноземних компаній, а також деякі сфери виробництва.

    Понад 60 відсотків роботодавців заявили, що зарплата в гривнях перерахунку не підлягає, і прив'язати виплати до долара або євро неможливо. Близько 20 відсотків власників компаній сказали, що були б раді проіндексувати виплати, але не можуть зробити цього. За статистикою, лише 14 відсотків українських компаній платять своїм працівникам зарплату в гривнях, прив'язану до доларового курсу, або ж в іноземній валюті – така зарплата залишається фіксованою протягом багатьох років.

    Економічна криза змусила багато українських підприємств скоротити витрати з січня цього року. Тепер в умовах економії працюють 70 відсотків підприємств. В 25 відсотках випадків ці компанії були змушені скоротити витрати на розвиток бізнесу в 20 відсотках – на представницькі потреби, проте знайшлися і ті, хто вирішив урізати витрати за рахунок своїх співробітників, зменшивши їм зарплати. Таких роботодавців виявилося близько 15 відсотків. Найбільше урізали зарплати тим українцям, яких роботодавці забезпечують повним соцпакетом, а ось в компаніях, де платять в "конверті", виплати, навпаки, залишилися на колишньому рівні.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми