Право громадян на страхову пенсію закріплено в Конституції України, однак у деяких випадках держава може не призначити її певним особам.
За словами експертів Пенсійного фонду, в призначенні виплат відмовлять:
1) Якщо громадянин не досяг пенсійного віку. На призначення пенсії за віком мають право чоловіки і жінки при досягненні пенсійного віку. До досягнення віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", вийти на пенсію за віком мають право жінки 1961 року народження і старше, відповідно до встановленого в зазначеному законі пенсійного віку.
2) Якщо у людини немає необхідного стажу. Після затвердження пенсійної реформи мінімальний стаж, необхідний для призначення пенсії, підняли з п'яти до 15 років. Так записано в статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Якщо у людини такого стажу немає, вона може претендувати лише на соціальні виплати, однак у пізнішому віці: чоловіки - в 63 роки, жінки - згідно з таблицею, встановленою законом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Білорусі на 3 роки збільшили пенсійний вік
3) Якщо громадянин не звернувся за пенсією. У нарахуванні пенсії можуть відмовити, якщо особа, яка має на неї повне право, не звернулася за виплатами. Адже страхову пенсію призначають із дня, який слідує за днем, коли настає пенсійний вік, за заявою громадянина.
4) Якщо людина проживає в країні нелегально. Право на пенсію не мають іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на незаконних підставах. Така норма закріплена в статті 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Нагадаємо, в Кабміні закінчили верифікацію соцвиплат на предмет виявлення псевдопереселенців та шахраїв.