Кабінет міністрів України має намір забезпечити поетапне зростання мінімальної заробітної плати з метою створення відчутної диференціації з розмірами державної соціальної допомоги та допомоги по безробіттю.
Про це йдеться в плані пріоритетних дій КМУ на 2016 рік, розміщеному на Урядовому порталі.
“Забезпечення поетапного зростання мінімальної заробітної плати з метою створення відчутної диференціації з розмірами державної соціальної допомоги та допомоги по безробіттю, що сприятиме підвищенню стимулювання до праці, підвищенню рівня життя працюючих та зменшенню рівня бідності серед працюючих громадян”, – вказується в документі.
Автори плану визнають, що в даний час рівень заробітної плати в Україні є найнижчим серед європейських держав. В результаті 19,4% працюючих українців потрапляють до категорії бідних, серед сімей з дітьми, у яких обоє батьків працюють, цей показник становить 18,9%.
Низький розмір мінімальної заробітної плати не сприяє виведенню з тіні трудових доходів. При низькому рівні зайнятості населення – 56,7% вкрай низьким є рівень охоплення зайнятого населення державним соціальним страхуванням – близько 70%.
Застаріле трудове законодавство України потребує його осучаснення відповідно до норм міжнародних стандартів, що зробить ринок праці привабливим для інвесторів, стимулюватиме створення нових робочих місць та легалізацію відносин у сфері зайнятості та оплати праці. І, як результат, – посилення рівня соціального захисту працюючого населення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гройсман озвучив трьох ворогів, які заважають розвитку України
У зв’язку з цим, міністри виступають за посилення соціального захисту працюючих громадян та створення прозорих відносин між роботодавцем і найманим працівником.