Міністр соціальної політики України Андрій Рева виступає за скасування прив'язки мінімальної заробітної плати до прожиткового мінімуму.
Зокрема Рева зазначив, що в Україні відбувається незначне підвищення прожиткового мінімуму, після чого підвищується мінімальна зарплата бюджетників і лише потім – зарплата в приватному секторі, у той час як ситуація має бути протилежною.
Міністр наголосив, що співголови Групи стратегічних радників із підтримки реформ в Україні Іван Міклош і Лешек Бальцерович звертають увагу українського уряду на те, що у всьому світі державний сектор наздоганяє приватний за рівнем мінімальних зарплат, а не навпаки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки "по-чорному" витрачає українець? Стане відомо у 2017 році
"Вони радять відокремити прожитковий мінімум від мінімальної зарплати і підняти її законодавчо. Нехай мінімальна зарплата сьогодні буде не 1450 грнивень, а 2-3 тисячі гривень. Хочеш – не хочеш, а приватному сектору доведеться піднімати зарплати. Відповідно, ми отримаємо додатковий ресурс, який витратимо на підвищення зарплат у бюджетній сфері", - сказав міністр.
За словами Реви, саме так робили у Словаччині та Польщі.
Крім того, міністр додав, що Мінсоцполітики спільно з Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України розробляють заходи, що мають забезпечити легалізацію зарплат.
"Гадаю, протягом літа ми її завершимо і внесемо до Верховної Ради пакет пропозицій, щоб разом із бюджетом на 2017 рік їх розглянути", - повідомив міністр.
Раніше повідомлялось, Верховна Рада схвалила законопроект, що передбачає збільшення прожиткового мінімуму до 1544 гривень і мінімальної зарплати до 1,6 тис. гривень.