Аналітики сайту rabota.ua дослідили резюме претендентів на предмет знання англійської мови.
Картина виглядає сумно – навіть у сфері "Наука-Освіта-Переклад" всього 12% кандидатів вільно володіють іноземною мовою. А 50% не володіють зовсім. Тобто ті, хто повинен і міг би навчити інших іноземних мов, некомпетентні в цьому питанні.
Не варто дивуватися і тому, що в інших сферах вільно володіють англійською не більше 8% кандидатів. А мінімальний рівень «неволодіння» в 4 рази вищий – від 30%.
Ну і що? – запитаєте ви. А ми відповімо – "А давайте подивимося, в яких сферах найбільш англомовні кандидати?" – правильно, в експортно-орієнтованих, з частим збільшенням зарплати, прив’язаної до курсу іноземних валют.
Сподіваюся, логічний ланцюжок досить ясний – перша трійка "англомовних" – програмісти, директори і аудитори в консалтингу.
ТОП-10 сфер, в яких претенденти найкраще знають англійську мову
(за даними сайту резюме сайту rabota.ua, розміщених у січні-травні 2016)
Зрозуміло, що робітникам, двірникам і прибиральницям англійська ні до чого, хоча і тут є свій нюанс. Якщо є знання мови, є можливість працевлаштуватися за кордоном в більш далекі країни і на більш цікаві гроші: наприклад, у Польщі на 13 000 грн, Італії – 25 000 грн, Ізраїлі – 40 000 грн., а в Канаді консьєржем на 95 000 грн.
Що ж стосується затребуваності англійської мови у вакансіях, перша десятка виглядає так:
ТОП-10 сфер, в яких вимагається знання англійської мови
(за даними вакансій сайту rabota.ua, розміщених у січні-травні 2016)
Зазначимо, що рівень оплати праці фахівців, які не володіють іноземною мовою, і професіоналів з відмінною англійською різниться майже вдвічі – 6 400 грн проти 12 200 грн.
Середні пропоновані зарплати залежно від рівня знання мови
(за даними вакансій сайту rabota.ua, розміщених у січні-травні 2016)