Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як "вибити" у шефа більшу зарплату

  • Джерело: znaj.ua.  → Ключові теги: зарплата, робота

    За останні півроку в багатьох компаніях підвищили зарплату працівникам до 20%.

    6784_383563024.jpg (39 Kb)

    повідомили в аналітичному центрі міжнародного порталу з працевлаштування HeadHunter. Там зазначають, що підвищення торкнулося далеко не всіх, а лише найбільш ефективних і цінних працівників. А більшість і далі продовжує працювати середні зарплати за мірками 2014 року.

    Портал "Знай" поспілкувався зі спеціалістами й пропонує 4 порад, які допоможуть вимагати підвищення зарплатні у керівництва.

    Добре підготуйтеся до розмови із керівником

    Підготовка до розмови може зайняти кілька днів. По-перше, потрібно дізнатися, скільки спеціаліст вашої професії отримує у інших компаніях, який обсяг роботи у нього. По-друге, слід за останній місяць чи два порахувати, скільки понаднормової роботи ви виконали. По-третє, подивіться, яка ситуація із кадрами у вашій компанії — чи вистачає спеціалістів, з чим є проблеми, кого шукають?

    "Якщо таких даних немає, до кабінету шефа навіть не наблийтеся. Тільки тоді, коли ви пересвідчитися, що при додатковому навантаженні ваша зарплата на 15-20% нижча, ніж у інших компаніях, варто йти до керівника", - пояснює спеціаліст із ринку праці Катерина Рудньова.

    Під час розмови із керівником не варто казати про зарплату в інших компаніях, радить вона. Більшість менеджерів це болісно сприймають. Після цього вважають людину ненадійною, такою, що збирається скоро покинути компанію.

    "Головним аргументом мають бути часові затрати на виконану роботу, затримки на робочому місці. Можливо, витрати, які стаються внаслідок збільшених обов'язків. Скажімо, виклик таксі, витрати на няню для дитини тощо", - пояснює спеціаліст.

    Якщо керівник не погодиться на підвищення зарплатні, через деякий час варто перестати виконувати понаднормову роботу. Мотивувати це тим, що маєте іншу.

    "Якщо керівником є адекватна людина, то вона запропонує вам кинути додаткову роботу взамін на збільшення зарплати", - каже фахівець.

    Знайдіть роботу в компанії конкурентів

    Такий спосіб використовують вже після того, як керівництво не підвищило зарплатні. Це не мають бути порожні слова.

    "Потрібно, аби вас справді брали на іншу роботу, і щоб зарплата там дійсно була вищою — хоча б на 100 гривень. Тоді можна сміливо йти до шефа й просити підвищення на 1 тисячу гривень. Такий спосіб спрацює, якщо людину вашої кваліфікації треба довго шукати й навчати", - пояснює психолог Павло Войтюк.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Економіка встає на ноги - Гройсман

    Зробіть пропозицію із реальними цифрами

    Цей спосіб працює зазвичай із менеджерами середньої ланки та виконавцями, на яких зав'язано багато обов'язків.

    "Варто прийти й покласти на стіл шефу план просування нового продукту, якоїсь нової стратегії чи підходу до стандартної схеми роботи. Важливо показати у цифрах ефективність для фірми. Для цього, звісно, варто обирати час, коли керівник у хорошому гуморі й не дуже заклопотаний", - каже психолог.

    Якщо позитивно сприйме план, то почніть його виконувати. А після перших успіхів вимагайте підвищення зарплатні.

    "Якщо ж успіхи будуть непомітні, то все одно варто вимагати підвищення зарплати, адже в кожній компанії є не більше 8% ініціативних людей. Найбільш конструктивних із них цінують. Тому підвищення зарплатні може бути дуже ймовірним. Винятком можуть бути хіба що поганий професіоналізм підлеглого або недалекоглядність керівника", - каже Павло Войтюк.

    Напишіть заяву на звільнення

    Писати заяву варто лише в тому випадку, коли ви впевнені у своїй затребуваності на ринку праці і в своєї компанії.

    "Це дуже ризикований крок. Його можуть зробити далеко не всі. Така ситуація для багатьох керівників може бути холодним душем — їм не хочеться шукати тижнями нового працівника й вводити його в курс справ ще півроку", - пояснює психолог Валерія Цихоня.

    Якщо ж керівник і при цьому не збільшує зарплатні, то чекайте його підпису. Коли прийдете до нього за кілька тижнів, коли ваша робота буде завалена, він може погодитися збільшити зарплатню.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми