Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Через 10 років українці отримуватиму по 1 тис. євро в місяць, але за умови

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: зарплата

    Європейська зарплата на рівні в середньому 1000 євро буде в Україні через 10 років. І тільки за умови, що ВВП країни зростатимуть щороку в середньому не менш ніж на 10%.

    1733_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    На 1 червня середній показник зарплати українців, за даними Держстату, становив 4980 грн, або трохи більше 180 євро. З урахуванням тіньової частини економіки, яка оцінюється в 40% ВВП, фактичний рівень середнього заробітку можна оцінити в 6-7 тис. грн в місяць або в 220-260 євро.

    Щоб підвищення реальних зарплат було обґрунтованим, за словами провідного експерта інформаційно-аналітичного центру Forex Club в Україні Андрія Шевчишина, необхідні або підвищення ефективності праці, або зростання економіки. Для реального подвоєння валового продукту за 10 років, а не номінально показника за рахунок інфляції, економіка повинна зростати з середніми темпами 7,5%. Щоб подвоїтися за 5 років — зростання має бути не менше 15% в рік.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Для розуміння: реальний ВВП з 2000 року в середньому зростав в Україні на 1,9% в рік. І навіть без урахування статданих кризових періодів 2009-го і 2014-2015 років, середні темпи зростання реального економіки ледь досягали 5,5%.

    "З урахуванням поточних початкових даних, для досягнення зарплати на рівні Польщі в 1000 євро, Україні необхідно забезпечити зростання економіки в 4 рази, або продемонструвати паралельний двократне зростання економіки і ефективності праці. Для забезпечення таких показників необхідні масштабні інвестиції, переобладнання, різке підвищення енергоефективності, переорієнтація на продукцію і послуги з високою доданою вартістю", — зазначив Шевчишин.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україну стрімко хлинули інвестиції

    На подібні проекти і озвучувані темпи зростання потрібні великі гроші. Як у супер-економічні 2002-2004 роки, коли економіка зростала від 8 до 12% щорічно завдяки кредитам банків.

    "Це було дуже динамічне кредитування. Ми проводили дослідження у 2002-2004 роках, і тоді, умовно, зростання обсягів кредитів на 10% давав приблизно 2-3% зростання. Тільки за три роки — з 2001 до 2004 роки — банки збільшили обсяг кредитів більш ніж в три рази. Звідси і запам'ятався всім економічне зростання", — зазначив радник голови Асоціації українських банків Олексій Кущ.

    "Треба реалізовувати агресивно-інвестиційну модель економіки і підключати зовнішніх інвесторів, які побачивши, що країна росте, захочуть включитися у процес отримання доходів. Тоді це може забезпечити необхідний зростання до 8-10% і через 10 років можна вийти на зарплату в 1000 євро. Це модель Китаю, Південної Кореї, Сінгапуру. Подібні амбітні моделі можуть працювати, враховуючи, що фактично економіка впала до нуля. І далі знецінюватися нікуди. Це можливо, але тільки з іншими економічною політикою Кабміну і Національного банку", — підкреслив Олексій Кущ.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми