Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Через 10 років українці отримуватиму по 1 тис. євро в місяць, але за умови

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: зарплата

    Європейська зарплата на рівні в середньому 1000 євро буде в Україні через 10 років. І тільки за умови, що ВВП країни зростатимуть щороку в середньому не менш ніж на 10%.

    1733_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    На 1 червня середній показник зарплати українців, за даними Держстату, становив 4980 грн, або трохи більше 180 євро. З урахуванням тіньової частини економіки, яка оцінюється в 40% ВВП, фактичний рівень середнього заробітку можна оцінити в 6-7 тис. грн в місяць або в 220-260 євро.

    Щоб підвищення реальних зарплат було обґрунтованим, за словами провідного експерта інформаційно-аналітичного центру Forex Club в Україні Андрія Шевчишина, необхідні або підвищення ефективності праці, або зростання економіки. Для реального подвоєння валового продукту за 10 років, а не номінально показника за рахунок інфляції, економіка повинна зростати з середніми темпами 7,5%. Щоб подвоїтися за 5 років — зростання має бути не менше 15% в рік.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Для розуміння: реальний ВВП з 2000 року в середньому зростав в Україні на 1,9% в рік. І навіть без урахування статданих кризових періодів 2009-го і 2014-2015 років, середні темпи зростання реального економіки ледь досягали 5,5%.

    "З урахуванням поточних початкових даних, для досягнення зарплати на рівні Польщі в 1000 євро, Україні необхідно забезпечити зростання економіки в 4 рази, або продемонструвати паралельний двократне зростання економіки і ефективності праці. Для забезпечення таких показників необхідні масштабні інвестиції, переобладнання, різке підвищення енергоефективності, переорієнтація на продукцію і послуги з високою доданою вартістю", — зазначив Шевчишин.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україну стрімко хлинули інвестиції

    На подібні проекти і озвучувані темпи зростання потрібні великі гроші. Як у супер-економічні 2002-2004 роки, коли економіка зростала від 8 до 12% щорічно завдяки кредитам банків.

    "Це було дуже динамічне кредитування. Ми проводили дослідження у 2002-2004 роках, і тоді, умовно, зростання обсягів кредитів на 10% давав приблизно 2-3% зростання. Тільки за три роки — з 2001 до 2004 роки — банки збільшили обсяг кредитів більш ніж в три рази. Звідси і запам'ятався всім економічне зростання", — зазначив радник голови Асоціації українських банків Олексій Кущ.

    "Треба реалізовувати агресивно-інвестиційну модель економіки і підключати зовнішніх інвесторів, які побачивши, що країна росте, захочуть включитися у процес отримання доходів. Тоді це може забезпечити необхідний зростання до 8-10% і через 10 років можна вийти на зарплату в 1000 євро. Це модель Китаю, Південної Кореї, Сінгапуру. Подібні амбітні моделі можуть працювати, враховуючи, що фактично економіка впала до нуля. І далі знецінюватися нікуди. Це можливо, але тільки з іншими економічною політикою Кабміну і Національного банку", — підкреслив Олексій Кущ.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми