Трудові династії в Україні не в пошані. Двоє з п’яти громадян не хочуть, щоб діти вибрали їхню професію. Найчастіше своїх чад відмовляють від свого шляху працівники сфери освіти, юристи, фахівці з транспорту і логістики.
Про це свідчать результати опитування, проведеного міжнародним кадровим порталом hh.ua.
Як показало опитування, дві третини дітей отримують інформацію про різні спеціальності вдома в сім’ї, тобто турбота про профорієнтацію повністю лягає на плечі батьків. Третина дізнається про професії в школі або дитячому садку і ще стільки ж – з відкритих джерел, наприклад, з інтернету. І тільки 9% батьків відвідують з дітьми спеціальні екскурсії в компанії або на виробництво і майже стільки ж – дні відкритих дверей у ВНЗ чи коледжах. Тільки в одному з двадцяти випадків на допомогу приходять спеціалізовані дитячі центри. І практично кожна десята дитина зовсім не отримує інформацію про роботу і професії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт повідомив хорошу економічну тенденцію
Про що турбуються батьки, допомагаючи дітям визначитися з майбутньою професією? Трохи менше половини респондентів зазначили, що їх турбує невідомість: вони не можуть спрогнозувати, які професії будуть затребувані через 10-15 років.
Більше чверті опитаних незадоволені відсутністю системи профорієнтації дітей в школах і дитячих садках. Ще п’ята частина стурбовані тим, що їх син або дочка не проявляє виражених схильностей до тієї чи іншої професії. 8% призналися, що не володіють достатніми знаннями, щоб допомогти своїй дитині. І лише троє зі ста відповіли, що їм не подобається обрана дітьми професія. За даними опитування, менше п’ятої частини опитаних не турбуються про вибір професії власною дитиною.
І тільки один з десяти батьків з упевненістю заявив, що хотів би, щоб дитина в майбутньому вибрала його професію або професію одного з членів сім’ї. Ще третина відповіли, що скоріше “за” продовження династії. Приблизно двоє з п’яти не в захваті від такої ідеї.
Найчастіше мріють прищепити дітям інтерес до своєї справи IT-фахівці, представники творчих професій (мистецтво, реклама, PR, журналістика) і фахівці з нерухомості. Значно рідше – працівники освіти, юристи, а також працівники в сфері транспорту і логістики.
Дані були отримані в результаті опитування, проведеного дослідницьким центром міжнародного кадрового порталу hh.ua в серпні 2016 року. В опитуванні взяли участь 990 респондентів з різних регіонів України.