Під різними приводами затягують оформлення документів і підрахунок трудового стажу.
Як приклад журналісти наводять історію 55-річної виховательки дитсадочка Антоніни Усенко, якій вже другий рік не вдається вийти на спецпенсію за вислугою років. За її словами, коли вона вперше прийшла до райуправління, їй сказали, що вона вже сім місяців повинна отримувати пенсію і відправили до попереднього місця роботи за довідкою – про те, що садок відноситься до Міносвіти. Інакше, уточнюють журналісти, 5-річний стаж роботи там просто не врахували б.
"Потім погнали за ще однією довідкою, вже на нинішнє місце – в школу-сад: сказали, цей стаж мені теж не можуть підрахувати, – повідомила Усенко виданню. – Не можуть толком розрахувати ні дату, ні необхідний вік".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В яких банках зберігають гроші політики згідно е-декларацій (Інфографіка)
В результаті ні пенсії, ні відповідей щодо її розміру, зазначає автор матеріалу. У свою чергу в профспілці працівників охорони здоров’я стверджують, що таких випадків чимало.
"Як випадково з’ясувалося, права на пенсію за вислугою втратили ті, у кого станом на 1 квітня 2015-го не було 25 років стажу. Була купа звернень – людям не вистачало буквально місяця. Замість того щоб вийти на пенсію зараз, будуть чекати ще 10-15 років. Громадяни опинилися в заручниках: для призначення пенсії за вислугою років тепер одного спецстажу недостатньо – необхідний певний вік, різний для всіх", – повідомила головний спеціаліст профспілки Галина Голеусова.
У Мінсоцполітики проблеми людей пояснили тим, що як доказ плідної роботи 25 років недостатньо просто подати заяву, трудову і паспорт з кодом. Необхідно реальне підтвердження того, що людина, наприклад, була педагогом. Для цього необхідні додаткові довідки і документи.
За словами заступника директора департаменту пенсійного забезпечення Валентини Кудін, Мінсоцполітики буде поступово прирівнювати спецнорми до норм загальних (вихід на пенсію в 60 років з 2021 року).