Робота. Зарплата. Пенсії, Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Зворотня сторона "закону про зарплату в 3200": гігантські штрафи і тотальне стеження

  • Джерело: replyua.net.  → Ключові теги: зарплата

    У вівторок Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект, розроблений урядом Володимира Гройсмана. Багато хто вже прозвали його "законом про підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень".

    8398_783.jpg (35.2 Kb)

    Журналісти проаналізували законопроект, і з'ясували, що насправді він загрожує громадянам України.

    Перше, що звертає на себе увагу, так це те, що в цьому проекті закону немає ні слова про те, що мінімальна заробітна плата з 1 січня становитиме 3200 гривень – це буде встановлено лише в Законі України "Про державний бюджет України на 2017 рік". Що ж насправді передбачає цей проект закону? По суті, в ньому Кабінет Міністрів України докладно розповідає про те, звідки державні органи, підприємства та установи візьмуть гроші, щоб платити своїм співробітникам підвищену більш ніж в 2 рази мінімальну заробітну плату.

    Варто відразу прояснити: працівники, які отримують заробітну плату за рахунок коштів Державного бюджету в сумі, більшій 3200 гривень, можуть розслабитися – їх посадові оклади будуть прив'язані не до розміру мінімальної заробітної плати, а до 1600 гривень. В результаті, заробітна плата таких бюджетників збільшиться лише на 30%. Ті ж, чия заробітна плата становила менше 3200 гривень, дійсно можуть очікувати підвищення. Здавалося б, цілком непогано. Але глава уряду, презентуючи новий мінімальний оклад, забув згадати, що фонд заробітної плати державних установ не збільшиться. Іншими словами, державні структури, повинні будуть платити мінімальну зарплату 3200 гривень, перерозподіливши кошти фонду оплати праці – скасувавши премії, доплати, матеріальну допомогу тощо Таким чином, цей закон не передбачає підвищення зарплати, а швидше зрівняння доходів більшості співробітників. Підвищитися заробітна плата лише у тих, хто отримував менше за всіх. Не виключено, що єдиним виходом для багатьох держустанов стане скорочення штату. Не варто забувати, що, звичайно ж, зменшаться і субсидії – з мінімальною заробітною платою 3200 гривень комунальні платежі, щоб стати підставою для субсидії, повинні будуть перевищувати 480 гривень, що різко скоротить кількість субсидованих домогосподарств.

    Не менший "сюрприз" чекає і студентів. Кабінет Міністрів України підготував для них дійсно приємний подарунок – кількість студентів, які мають право на стипендію, з 1 січня 2017 року скоротитися більш ніж на 50%. Зараз, щоб отримувати стипендію, достатньо мати високі показники успішності навчання і навчатися на бюджетній формі навчання. З 1 січня всі змінитися – стипендію будуть отримувати тільки ті студенти, чиї сім'ї мають дуже низький дохід, а також ті, хто досяг особливо високих успіхів у навчанні. Критерії цієї "особливої успішності" встановить у своїй постанові Кабінет Міністрів України, а керівництво Вузів в рамках виділеного урядом стипендіального фонду визначить студентів, які будуть отримувати стипендію. Надалі уряд планує ще більше скоротити число студентів, які отримують стипендії – до 2019 року їх кількість не буде перевищувати 15% загальної кількості бюджетників. Нічим порадувати і пенсіонерів – всі пенсії будуть збільшені лише на 10%, а максимальна пенсія, так і залишиться у розмірі 10 740 гривень.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кабміні назвали космічну суму для "осучаснення" пенсій

    Як багато хто вже зрозуміли, не менш приємні сюрпризи чекають і приватну сферу – підприємці повинні будуть платити більше податків, а це означає, що їм доведеться скорочувати працівників або працевлаштовувати їх неофіційно. Також проект Закону, прийнятий у першому читанні у вівторок, передбачає, що підприємці повинні будуть сплачувати мінімальний страховий внесок незалежно від того, отримували вони дохід у відповідному періоді. Щоб забезпечити дотримання цих вимог, контролюючі органи "закошмарят" приватний бізнес перевірками і штрафами. Наприклад, відмова контролюючому органу допуск на підприємство з метою проведення перевірки дотримання законодавства буде каратися 9600 гривнями штрафу, а виплата зарплати без нарахування та сплати ЄСВ і податків – 320 000 гривень.

    Останнім "подарунком" Кабінету Міністрів України стане тотальне стеження за доходами громадян – згідно з проектом закону Міністерство фінансів України отримає з січня 2017 року право доступу до всіх існуючих реєстрів, що містять персональні дані. Підставою для їх отримання буде необхідність контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині отримання громадянами пенсій, матеріальної допомоги, субсидій, соціальних виплат та ін.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми