Кабінет міністрів анонсував зміни пенсійної системи, оскільки без реформування Пенсійний фонд не зможе виплачувати соціальні платежі.
В Пенсійному фонді катастрофічно не вистачає коштів, а його дефіцит сягнув 145 мільярдів гривень. Цю суму покриватимуть з держбюджету, а в 2017 році виділили 156,2 мільярди гривень для потреб фонду.
Міністр соціальної політики Андрій Рева анонсував впровадження диференційованого часу виходу на пенсію. Пенсійний вік кожного громадянина залежатиме від того, скільки років він відраховував до Пенсійного фонду. Ті, хто працював більшість часу без офіційного оформлення, доведеться "допрацьовувати" стаж вже після 60 років, але при цьому не отримувати пенсію.
У Пенсійному фонді зазначили, що незабаром зобов'яжуть платити єдиний соціальний внесок всіх українців без винятків. Оскільки наразі існують певні категорії професій, які можуть їх не сплачувати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "На радість львів'янам": інвестори побудують сміттєпереробний завод
"У світі застосовується обов'язковість сплати страхових внесків для всього працездатного населення. Ми ще поки що вивчаємо цей та інші методи. Але є методи як добровільного залучення, так і обов'язкової сплати", – пояснює заступник голови ПФ Микола Шамбір.
В держбюджеті на 2017 рік, за словами віце-прем'єр-міністра Павла Розенка, передбачена індексація пенсій на 10,1% та їх "осучаснення". Виплати мають зрости в середньому на 300 гривень для п'яти мільйонів українців. Під "осучасненням" мається на увазі, зрівнювання новопризначених та "старих" пенсій. Це не торкнеться тих категорій, які продовжують працювати й отримують платежі вище мінімальної пенсії, розмір якої становить 1247 гривень.
Але кардинально переглянути розмір пенсій можна буде лише після скорочення дефіциту Пенсійного фонду. Без змін системи в 2025 році лише 8% чоловіків і 10% жінок зможуть отримувати пенсію за віком. Уряд планує запустити накопичувальну систему, щоб зменшити на вантаження на фонд. Крім ЄСВ, українцям доведеться платити ще один податок. Його розмір становитиме – 2 до 7% від зарплати. Всі вказані кошти акумулюватимуться на персональному рахунку громадянина.
Головна мета пенсійної реформи – вивести зарплати українців з тіні. Без цього неможливо буде скоротити дефіцит фонду.